Łódź Publicystyka

Zmarł ksiądz pobity na początku marca w Wielkiej Woli – Paradyżu.


W ostatnich miesiącach, bezpośrednio po ogłoszeniu wyroku TK w sprawie aborcji eugenicznych, jesteśmy świadkami wysypu różnego rodzaju wykroczeń na tle antyreligijnym. Niszczone są zabytkowe mury świątyń, zakłócane Msze i… atakowani księża. Agresywna atmosfera ,,Strajku Kobiet” zbiera swoje żniwo.

Od początku października aż do dzisiaj, jak podają kroniki policyjne, miały miejsce aż 152 ataki na Kościół, nie licząc tych niezgłoszonych.

Z tego:
– 58 – uszkodzenie mienia
– 29 – niszczenie zabytków
– 13 – zakłócenie nabożeństw

Głośno było o sprawie pobicia księdza wikariusza w Myśliborzu na początku października, podczas pierwszych większych strajków, internet obiegły też zdjęcia z brutalnego poturbowania młodego mężczyzny chroniącego przed zdewastowaniem pomnik Jana Pawła II.

Zniszczonych zostało wiele zabytkowych, kościelnych elewacji, figur i obiektów związanych z kultem katolickim, jak figura Matki Bożej przy parafii Św. Pierwszych Męczenników w Częstochowie. Podpalono również przedsionek w lubelskim kościele, gdzie ucierpiała jedna osoba.

Dzisiaj dotarła do mediów wiadomość o ofierze śmiertelnej antyklerykalnej propagandy. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi zmarł ksiądz prałat Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli – Paradyżu. Duchownego napadnięto drugiego marca przy bramie parafialnego kościoła, pobito na tyle ,,skutecznie”, że kapłan pomimo starań lekarzy nie odzyskał już przytomności.

W przestrzeni wirtualnej pojawiają się głosy, że ,,czarna mafia sama sobie na to zasłużyła” i ,,państwo nie ściga pedofili w sutannach to wzięli się za to ludzie” – czy jeśli jesteśmy niezadowoleni z publicznego rozwiązywania problemów, które dopiero zaczęły wychodzić na światło dzienne, mamy prawo dokonywać samosądów? Mamy prawo do linczu, wyłapywania z tłumu przypadkowych osób tylko dlatego, że są przedstawicielami znienawidzonej instytucji? Jeśli tak będzie wyglądała feministyczna ,,kultura strajków i manifestacji” w Polsce, to należy zadać pytanie, czy one są w ogóle legalne, tym bardziej, że zaczęły przybierać postać ,,pogromów”?

Wyobraźmy sobie, że ktoś śmiertelnie pobił na ulicy młodego chłopaka z tęczowym szalikiem na szyi – słyszycie ten jazgot unijnych syren? Widzicie te nagłówki?

Malwina Gogulska


Źródła:

Twitter Wojciech Wybranowski @wybranowski
https://radioplus.com.pl/diecezja/53689-zmarl-ks-adam-myszkowski-proboszcz-z-paradyza
Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company