Łódź

Zniszczyli plac zabaw, bo przeszkadzały im dzieci?

Jedyny duży plac zabaw dla dzieci na Janowie został zniszczony. Nieznani sprawcy oblali karuzele, zjeżdżalnie i huśtawki smołą. Straty wyceniono na 23 tys. złotych. Plac zabaw jest stosunkowo nowy – wybudowany dopiero w 2013 roku po konsultacjach z mieszkańcami osiedla. To jedyne takie miejsce w okolicy – inny plac znajduje się dopiero na Olechowie. Wciąż bez odpowiedzi pozostaje pytanie: komu to przeszkadzało?

Najprawdopodobniej zrobił to ktoś z mieszkańców osiedla, którego irytowały… odgłosy bawiących się dzieci. Plac zabaw znajduje się bowiem w bliskiej odległości od bloków mieszkalnych. Zdarzały się przypadki, zwłaszcza wśród starszych mieszkańców osiedla, gdy ktoś z okien krzyczał na bawiące się na placu dzieci. Jeden z mieszkańców miał nawet zbierać podpisy pod likwidacją placu zabaw. Aczkolwiek w ostatnim czasie nikt nie zgłaszał głośnych zachować. Zdewastowanie miejsca zabaw dzieci TBS zgłosiło na policję. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat więzienia.

O lokalizacji zadecydował zarządca terenu czyli Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Wcześniej decyzję skonsultowano z mieszkańcami osiedla. Plac zabaw na Janowie przy ul. Billewiczówny jest jedynym na osiedlu – inny znajduje się dopiero na Olechowie, oddalony o trzy przystanki.

Widzewskie TBS zapewnia, że zrobi wszystko, by wyremontować plac zabaw jeszcze przed weekendem majowym. Rodzice obawiają się, że po naprawie plac może zostać ponownie zniszczony, dlatego na miejscu najprawdopodobniej zostanie zamontowany monitoring. Pytanie czy to jednak powstrzyma mieszkańców, którym przeszkadzają… bawiące się dzieci.

Marta Niemczyk 

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company