Publicystyka

Żniwo dopalaczy w Łodzi

Twarda rządowa walka z dopalaczami trwa! Tak przynajmniej twierdzi premier Ewa Kopacz: w ramach ciężkiej potyczki wzięła udział w… marszu antydopalaczowym w Opalenicy. Jednak na przykładzie łódzkim można zobaczyć jak bardzo nieudolne są jej wysiłki.

Jak informuje m.in. Express Ilustrowany w porównaniu z ubiegłym rokiem niemalże dwukrotnie wzrosła liczba osób po zatruciu tzw. dopalaczami. Według danych przedstawionych przez prof. Annę Krakowiak z Instytutu Medycyny Pracy liczba pacjentów, którzy musieli być poddani natychmiastowej hospitalizacji po zażyciu dopalaczy wynosiła 780 z ogólnej liczby 1937, co oznacza, że prawie co trzeci chory trafiający do tegoż szpitala był po zażyciu tych psychoaktywnych substancji.

Podane wyżej za łódzką gazetą dane są zatrważające – okazuje się, że zamiast szumnie zapowiadanej przez rząd  i lokalne organy administracji publicznej skutecznej walki z dilerami i przemysłem narkotykowym jest pasmo ponoszonych przez państwo polskie nieustannych porażek. Ponosi je również obecna administracja UMŁ, która zamiast walczyć
z przyczynami takiego stanu rzeczy – upadkiem przemysłu i handlu, wysokim bezrobociem wśród młodych i przestępczością w mieście nad Łódką woli wydawać publiczne pieniądze podatników na niezbyt wysokiej jakości kulturalnej festiwale światła czy projekty związane z odtwarzaniem wielokulturowej historii Łodzi, oczywiście zgodnie z wymogami politycznej poprawności. Podobnie jest w przypadku innych środowisk politycznych, które albo ignorują ten problem lub też na modłę liberalną proponują legalizację narkotyków w myśl zasady chcącemu nie dzieje się krzywda, co tylko potęgowałoby ten problem. W wyniku tego okazuje się że jedynie nacjonaliści mają skuteczne sposoby na rozwiązanie tego poważnego problemu społecznego – promowanie zdrowego stylu życia i bezpardonowa walka z dilerami poprzez penalizację rozwiązań prawnych w tej materii.

Sport – Zdrowie – Nacjonalizm! Ćpaj sport nie dragi!    

Latający Holender

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers