Łódź

1000 dni remontu al. Śmigłego-Rydza

Z okazji jubileuszu 1000 dni budowy al. Śmigłego-Rydza stowarzyszenie LDZ Zmotoryzowani Łodzianie zaprasza na wspólne świętowanie.

Dnia 15 maja około godziny 10-11 jako LDZ Zmotoryzowani Łodzianie będziemy tam i zrobimy swój heppening który na dzień dzisiejszy jest owiany tajemnicą – piszą organizatorzy akcji na facebookowym wydarzeniu.

Budowa al. Śmigłego-Rydza rozpoczęła się w sierpniu 2018 roku. Remont niespełna 2-kilometrowego odcinka drogi miał zakończyć się w dwa lata, a więc w sierpniu 2020 roku.

Zarząd Inwestycji Miejskich zapewnia, że aktualny termin oddania drogi do użytku to październik bieżącego roku, czyli 1 rok i 2 miesiące później niż planowano.

To nie pierwsza interwencja Zmotoryzowanych Łodzian w tej sprawie. W ubiegłym roku na jubileusz 800 dni remontu przygotowali okolicznościowy tort. W marcu stowarzyszenie skierowało ponadto zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydent Zdanowską w sprawie fatalnej jakości łódzkich dróg, które zagrażają zdrowiu i mieniu uczestników ruchu drogowego.

Te 1000 dni zleciało tak szybko, że nie zdążyliśmy załatwić koncertu Maryli Rodowicz – gorzko ironizują organizatorzy. – Zachęcamy, aby w sobotę przynieść ze sobą znicze. A potem na Pietrynę do ogródków świętować ten sukces – dodają.

P.K.

Źródło: fb ŁDZ Zmotoryzowani Łodzianie, uml.lodz.pl

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency