Łódź

Adrian Antoniak: „Jesteśmy jedyną alternatywą dla układu okrągłostołowego” – wywiad

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z Adrianem Antoniakiem – kandydatem na posła do Sejmu RP w zbliżających się wyborach z list Konfederacji Wolność i Niepodległość, wiceprezesa Ruchu Narodowego Okręgu Łódzkiego. Tylko u nas – tuż przed ciszą wyborczą – szczerze o wyborach, sojuszach i czerwonej Łodzi.

Narodowa Łódź: Kandyduje Pan z list Konfederacji. Czy istnieje realna szansa przełamania monopolu PiSu po tzw. „prawej stronie”? Które z postulatów powinny przekonać ewentualnych wyborców PiS?

Adrian Antoniak: Tak, jak najbardziej jest szansa przełamać fałszywy wizerunek Prawa i Sprawiedliwości jako komitetu prawicowego. Jest to trudne, gdyż jak wiemy, telewizja rządowa (podkreślmy, nie publiczna, tylko rządowa) cały czas rozsiewa propagandę partyjną. Jako Konfederacja połączyliśmy siły, by przeciwstawić się temu monopolowi i zaprezentować Polakom prawdziwy prawicowy program jako alternatywa dla socjalnej rozpusty PiSu.

Piątka Konfederacji to nie pięć postulatów, to pięć paneli tematycznych w ramach, których przedstawiamy wiele konkretnych rozwiązań. Podstawą bogatego państwa jest jego bogaty naród- to fakt, nie mit. Dlatego pierwszym postulatem jest 1000+ dla każdego pracującego Polaka. Myślę, że sztandarowym postulatem jest właśnie powszechna ulga podatkowa.

NŁ: Jak ocenia Pan kampanię ogólnopolską Konfederacji? Chodzi mi konkretnie o słynny hit „Zagłosuj królewno”? Jednym bardzo się podoba, inni uważają go za mocno „niepoważny” jak na kampanię.

AA: Będąc szczerym nie zastanawiałem się nad nim. Pewnym jest, że tego typu kampania trafia do ludzi młodych i to mogę uznać za plus tego utworu.


NŁ: Jeśli uda się Panu dostać do sejmu jaki będzie pierwszy postulat, który chciałby Pan zrealizować?

AA: Jako inżynier transportu powinienem postulować rozwiązania w ramach infrastruktury lub transportu publicznego jako pierwsze. Patrząc jednak na to, co dzieje się w naszym województwie łódzkim, pierwszymi postulatami będzie walka z wysypiskami śmieci oraz opracowanie i wdrażanie programów retencji. Ostatnie lata pokazują nam jak bardzo zaniedbujemy dostęp do wody oraz przyzwalamy na płonące wysypiska prywatne usuwane na koszt lokalnych społeczności (np. w Zgierzu, Skierniewicach). Nie wspominając o negatywnych skutkach dla środowiska.

NŁ: Jakaś część środowiska narodowego nie akceptuje „sojuszu z liberałami”. Jak chciałby Pan ich przekonać, by jednak zagłosowali na Konfederację?

AA: Trudne pytanie… Myślę, że to już tak naprawdę od nich zależy, czy chcą reprezentacji środowiska narodowego w naszym parlamencie. Jedyne co mogę powiedzieć od siebie to spostrzeżenie, że każda z tych osób powinna się poczuwać do brania odpowiedzialności za swój Naród. W końcu są NARODOWCAMI.


NŁ: Łódź i okolice to bardzo trudny teren, tutaj nawet PiS często przegrywa na rzecz PO czy SLD. Czy te wybory mogą coś zmienić w tej kwestii? Czy może Łódź jest i zawsze będzie „czerwona”?

AA: Jestem stosunkowo młodą osobą, więc tej dawnej „czerwoności” nie miałem okazji zaobserwować. Widzę jednak jak współczesna lewica za zgodą Hanny Zdanowskiej ”panoszy” się po ulicach Łodzi. Czy jestem z tego zadowolony? Nie. Czy te wybory coś zmienią? Tak, to pewne. PiS transferami socjalnymi zjada oponentów lewicowych. To przechyli szalę o kilka procent dla PiSu. A nas, bez względu na rezultat wyborów, czeka jeszcze dużo pracy, zanim łódzkie środowiska narodowe ponownie zawitają na salonach Łodzi.

NŁ: Kukiz – zdrajca czy pragmatyk? Konfederacja ma szansę zagospodarować elektorat zawiedziony byłym „antysystemowcem”?

AA: Tutaj nie ma co dopowiadać, Kukiz zdradził swoje ideały. Konfederacja jest szansą dla każdego wierzącego w silną i niezależną Polskę. Jesteśmy jedyną alternatywą dla układu okrągłostołowego. Chcemy dać Polakom nadzieję na zmiany, dlatego połączyliśmy siły. Jestem przedstawicielem Ruchu Narodowego, jednego z byłych uczestników K15. Błędy jakie poczynił Paweł Kukiz marnując potencjał swojego projektu nauczyły nas jak budować sojusze: struktura, organizacja, kręgosłup moralny oraz program. Wszystko to mamy, więc musi się udać (śmiech). Polska racja Konfederacja!

NŁ: Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w niedzielnych wyborach!

AA: Również dziękuję. Do zobaczenia przy urnie wyborczej!

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency