Events Historia i Kultura Województwo

Akcja „Zapal znicz Bohaterom ” w Rawie Mazowieckiej już za nami!

31 października bieżącego roku na terenie całego kraju Młodzież Wszechpolska przeprowadziła akcję „Zapal znicz Bohaterom”. Rawa Mazowiecka jest jedną z miejscowości, w których ta akcja została przeprowadzona.

Na Facebookowej stronie rawskiej Młodzieży Wszechpolskiej można znaleźć następujący wpis, który jest relacją z akcji:

„Dziś, 31 października, przeprowadziliśmy akcję mającą na celu upamiętnić osoby zasłużone dla naszej Ojczyzny.

Akcję rozpoczęliśmy od upamiętnienia wszystkich nauczycieli ziemi rawskiej poległych w czasach II Wojny Światowej. W tym celu zapaliliśmy znicz pod tablicą upamiętniającą, która znajduje się w Szkole Podstawowej nr 1.

Następnie wybraliśmy się na rawski cmentarz, gdzie spędziliśmy najwięcej czasu. Na cmentarzu wojskowym zapaliliśmy znicz w dwóch miejscach: pod tablicą upamiętniającą polskich żołnierzy poległych w walce z niemieckim najeźdźcą we wrześniu 1939 roku oraz na grobie Broka Brognarowicza – żołnierza Wojska Polskiego poległego 10.IX.1939.

Potem odwiedziliśmy grób rodziny kpt. Eugeniusza Laudana – polskiego pilota i rafa Dywizjonu 301.

W następnej kolejności zapaliliśmy znicz na grobie rodziny Zofii Lisickiej – działaczki konspiracyjnej oraz autorki wspomnień o Rawie Mazowieckiej z czasów szkolnych i okresu do wybuchu II Wojny Światowej.

Wkrótce potem opuściliśmy rawski cmentarz, by udać się upamiętnić Braci Świderskich – żołnierzy Armii Krajowej, poległych 28 marca 1942 roku w walce z niemiecką żandarmerią.

Na koniec wybraliśmy się zapalić znicz pod pomnikiem św. Jana Pawła II – tej postaci chyba przedstawiać Wam nie musimy 🙂

Warto dodać, że akcja została w 100% sfinansowana z wpłat sympatyków Młodzieży Wszechpolskiej w ramach zbiórki Zapal Znicz Bohaterom. Dziękujemy!

Cześć i chwała Bohaterom!”

Link do oryginału posta: https://www.facebook.com/315220352736319/posts/430918014499885/

Poniżej przedstawiamy fotorelację z akcji:

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers