Publicystyka Zapowiedzi

„Antyfaszyści” na Jasnej Górze?

Antyfaszystowska Pielgrzymka na Jasną Górę – pod taką nazwą powstało wydarzenie, w którym środowiska skrajnej lewicy będą próbować zakłócić V Pielgrzymkę Środowisk Narodowych.

Podczas tegorocznej Pielgrzymki już po raz piąty narodowcy z całej Polski udadzą się przed oblicze Królowej Polski, aby zawierzyć jej sprawy Ojczyzny i działalności narodowej. Tradycyjnie w programie pielgrzymki umieszczone zostały Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, część oficjalna w Auli o. Kordeckiego, gdzie odbędą się przemówienia organizatorów i gości, a także udział w Apelu Jasnogórskim, po którym uczestnicy przemaszerują w kierunku Pomnika Nieznanego Żołnierza.

Po raz pierwszy u stóp Jasnej Góry zgromadzą się „antyfaszyści”, którzy w trosce o godność wzgórza jasnogórskiego będą blokować przemarsz kończący Pielgrzymkę. Przedtem próbowali wywrzeć presję na przeorze Jasnej Góry poprzez oświadczenie, w którym domagali się uniemożliwienia odbycia pielgrzymki „środowiskom propagującym skrajny nacjonalizm, sprzeczny z wartościami chrześcijańskimi”, po czym zapowiedzieli kontrpikietę do pielgrzymki narodowców.

Konrad Kamocki, prezes łódzkiego okręgu Młodzieży Wszechpolskiej, która jest organizatorem Pielgrzymki, z zaskoczeniem i zażenowaniem odebrał działania środowisk skrajnej lewicy. Śmieszne są pokrzykiwania antyklerykałów i lewaków do przeora Jasnej Góry, aby uniemożliwił narodowym katolikom Pielgrzymki, jednocześnie organizując obrzydliwe i wulgarne pikiety przed siedzibami biskupów, pełne wyzwisk w kierunku hierarchów. Lewacy, chcąc wypowiadać się na temat poszanowania świętych katolickich miejsc i godnego zachowania, sami najpierw powinni zadbać o to na swoich manifestacjach – ripostuje Kamocki. – Cieszymy się z decyzji przeora i chcę mu bardzo pogratulować godnej postawy w obliczu nagonki i jazgotu, jaki rozpętały środowiska antykatolickie. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby pielgrzymka odbyła się tak godnie i dostojnie. jak w poprzednich latach, na przekór obłudnemu lewactwu – dodaje.

Zapisy na wyjazd na V Pielgrzymkę Środowisk Narodowych wciąż trwają. Szczegółowe dane dostępne są na Facebooku oraz w naszym poprzednim artykule na ten temat.

1 KOMENTARZ

  1. Chwała Bogu i Przenajświętszej Maryi. Chwała Wielkiej Polsce. Bóg z Wami, to któż przeciwko Wam? Szczęść Boże.

Komentarze są wyłączone.

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers