Województwo

Antyunijny dzień w Zduńskiej Woli

1 maja w Zduńskiej Woli miejscowa Młodzież Wszechpolska zorganizowała „Antyunijny dzień z Ruchem Narodowym”. W akcji uczestniczyli również członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego. Ważnym punktem wydarzenia była manifestacja pod hasłem „Praca w Polsce dla Polaków”.

1grupaPodobnie jak w latach poprzednich swój marsz zorganizowali również postkomuniści z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Marsz narodowców został legalnie zarejestrowany w Urzędzie Miasta Zduńska Wola. Starosta Powiatu Zduńskowolskiego – Wojciech Rychlik, niezgodnie z przepisami ustawy o zgromadzeniach publicznych wydał pozwolenie na postkomunistyczny marsz na tej samej trasie i czasie co manifestacja narodowców. W wyniku tego postkomuniści spotkali się z narodowcami w centrum miasta. Było to działanie celowe i miało sprowokować narodowców w celu zdyskredytowania Ruchu Narodowego w zbliżającej się kampanii wyborczej. Działanie to jednak nie przyniosło skutków, ponieważ organizator będąc odpowiedzialny za bezpieczeństwo zabezpieczył swoje zgromadzenie Strażą Marszu Niepodległości.

1flagaWydarzenie rozpoczęło się o 15.00 konferencją prasową podczas której przedstawione zostało stanowisko Ruchu Narodowego dotyczące Unii Europejskiej. Następnie o zmianach z czerwonych na biało czerwone barwy pierwszomajowego dnia mówił kol. Szymon ze zduńskowolskiej Młodzieży Wszechpolskiej, a później działacze Ruchu Narodowego przemaszerowali pod pomnik Żołnierzy Wyklętych skandując antyunijne i pracownicze hasła. W połowie trasy manifestacja RN mijała się z postkomunistami, którym frekwencje zwiększała wynajęta z funduszy partyjnych (podatników) orkiestra, którą działacze Ruchu Narodowego zagłuszyli gwizdami. Pod pomnikiem odśpiewano cały Hymn Polski oraz zniszczona została flaga Unii Europejskiej.

O godzinie 16:30 w Ośrodku Pamięci św. Maksymiliana rozpoczęło się spotkanie z przedstawicielami Ruchu Narodowego Maciejem Migusem ,1 na łódzkiej liście do Europarlamentu członkiem Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego oraz Janem Waliszewskim, który kandyduje z 2 miejsca. Kol. Szymon przedstawił również trzy główne postulaty jakie Ruch Narodowy zamierza wprowadzić w Zduńskiej Woli:

1. Nie dopuszczenie do budowy kolejnego – 10 (sic!) marketu

2. Obniżenie placowego na miejskim targowisku, czyli wsparcie małych i średnich przedsiębiorców

3. Wprowadzenie karty dużej rodziny

Należy jednak podkreślić o utrudnieniach prowadzenia kampanii wyborczej Ruchu Narodowego. Zduńskowolska policja zaraz po przyjeździe kandydatów zaczęli legitymować członka Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego, co mamy udokumentowane na nagraniach.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company