Łódź

Autonomiczni Nacjonaliści przeciw spalarni odpadów we wschodniej części Łodzi

Autonomiczni Nacjonaliści w Łodzi w pełni popierają mieszkańców Janowa, Olecha i Widzewa Wschodu w związku spalarnią śmieci, która w najbliższym czasie ma tam powstać. Poniżej treść apelu mieszkańców:

Prezydent Miasta Hanna Zdanowska przedłużyła decyzję środowiskową dla spalarni odpadów na terenie ECIV, którą wydała w 2010r. na 10 lat i przekazała ją spółce „córce” Veolia Nowa Energia sp. z o.o.W 2010r. grupa wolontariuszy z różnych organizacji przeciwstawiła się tej decyzji, poparła ostry protest mieszkańców i sprawa „ucichła”, a Pani Prezydent oświadczyła w kampanii wyborczej, że „…dopóki ja będę Prezydentem, to spalarnia na Widzewie nie powstanie”.

Oszukała wszystkich Łodzian przedłużając ważność decyzji środowiskowej dla interesu francuskiego koncernu VEOLIA, nie licząc się ze zdrowiem i interesem Łodzian.

NIE DLA TEJ LOKALIZACJI I ARCHAICZNEJ TECHNOLOGII SPALANIA ODPADÓW W POWIETRZU NA ZWYKŁYM RUSZCIE:

1/ rusztowe spalanie odpadów to technologia przestarzała i z uwagi na bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia wycofywana ze starej unii, a nas ma ”zbawić” przed „zalewem” odpadów. Ma być zlokalizowana w odległości 700-800m.od wielorodzinnych bloków.

2/ elektrociepłownia bazując na dotychczasowym paliwie permanentnie przekracza normy emisji, w tym pyłów PM 2,5 groźnych dla mieszkańców, a zwłaszcza dla dzieci. Odpady z procesu spalania rusztowego odpadów w powietrzu to cała gama związków szkodliwych i rakotwórczych, a ilość CO2 puszczanego kolejnym 3 kominem o wysokości 60m, nie ulegnie zmniejszeniu. Kto jest w stanie nas przed tym uchronić? NIKT POZA NAMI!

3/ odpady będą woziły 5 tonowe samochody w ilości do 180 dziennie.

4/ transport – 5 ciężarówek na godz. w jedną stronę i powrót to drugie 5,a więc 10 ciężarówek na godz. Wiadukty Dąbrowskiego, Przybyszewskiego do remontu, zostaje Rokicińska i Puszkina.

5/ koncern Veolia przez stworzenie odrębnej spółki ”córki” z kapitałem założycielskim 5000 zł., może unikać odpowiedzialności za szkody jakie będą powstawały (niszczenie nawierzchni, korki, przekroczenia emisji spalin, itp.)

6/ spadną ceny mieszkań oraz nieruchomości.

CZAS NAGLI – WYDZIAŁ URBANISTYKI I ARCHITEKTURY MOŻE WYDAĆ POZWOLENIE NA BUDOWĘ NA DNIACH.

Będziemy działać aż do pozytywnego skutku, za przyzwoleniem, poparciem i aktywnością mieszkańców.Poparcie można składać na listach poparcia, potrzebujemy tylko imienia i nazwiska oraz adresu. Adres mailowy lub nr. telefonu wg uznania.

Listy poparcia można pobrać mailowo:majgret@wp.pl – tel. kom. 📱501075836marejab@gmail.com – tel. kom. 📱502068925czr1@poczta.onet.plNieDlaSpalarniEC4@protonmail.com

Plugin for Social Media by Acurax Wordpress Design Studio