Łódź

„Bogaty” Magistrat !!! – za jedną ławkę przepłacamy TRZYKROTNIE !?

Przypomnijmy, że zadłużenie Łodzi szacuje się na około 60-70% budżetu miasta i sięga ono 3 miliardów. Tymczasem (może to drobne kwoty, ale z takich drobiazgów składa się wiele wydatków miejskich) po raz kolejny MY jako mieszkańcy ponosimy niezrozumiale wysokie koszty „programów” miejskich mających w dużej mierze służyć promocji wybranych radnych.

Nie bedę krytykował pomysłu zwiększenia w Łodzi liczby ławek dedykowanych głównie seniorom, w wielu miejscach, także na PRZYSTANKACH ich brakuje.
Trudno jednak zrozumieć czemu za jedną ławkę zamówioną przez UMŁ płacimy, MY – mieszkańcy z naszych podatków, 3x (2030 pln) wiecej niż wynosi cena rynkowa (od 649 do 799 pln).
https://uml.lodz.pl/…/lodzianie-decyduja-gdzie-p…/2018/9/26/

Być może plan zakupu 100 ławek specjalnie podzielono na kilka transzy by nie musieć ogłaszać przetargu (o to nie pytałem, ale postaram się to sprawdzić).

Kto na tej transakcji zarobił?

O podobnym procederze pisałem w przypadku odblasków zamówionych i rozdawanych we wrześniu. 
Nie dość, że jeden kosztował średnio 10 zł – tyle było zarezerwowane w budżecie 60 tys. na około 5 tys. odblasków, to jeszcze Pan Trela z kolegą z SLD robili sobie promocję na tej akcji przed wyborami samorządowymi. 
http://www.narodowalodz.pl/dariusz-ziemba-znikajace-49-tys…/

Co ciekawe, a wręcz oburzające zdjęcie Pana Treli zostało zastąpione zdjęciem z gali żuzlowej !!!
Gdzie pierwszaki z podstawówek? 
https://uml.lodz.pl/…/bezpieczna-szkola-rozdajemy…/2018/9/4/

W odpowiedzi na zapytanie uzyskałem informację z Centrum Zajęć Pozaszkolnych, które obsługiwało wydarzenie, że zakup opiewał na kwotę około 11 tys. 94 zł. Gdzie pozostałe blisko 49 tysięcy złotych? 
Magistrat nie raczył odpowiedzieć !!!

Dodajmy, że obecny Przewodniczący Rady Miejskiej zapowiada kolejny program zakupu ławek wraz z przewijakami. Już teraz szacuję, że na każdej przepłacimy około 1,5 tysiąca !!! 
Ile jest podobnych drobnych inwestycji w mieście !?
Ile chodników, dziur, ulic możnaby wyremontować za te pieniądze !?

Aż boje się pytać ile w ramach oszczędności przepłaciliśmy za słynne tablety, choc sam pomysł ograniczenia zuzycia papieru uważam za słuszny.

Cóż, łatwo się wydaje NIE swoje pieniądze.

Darek Ziemba Ruch NarodowyAnimated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company