Zapowiedzi

„Byłam łączniczką Armii Krajowej” – spotkanie w Aleksandrowie Łódzkim

Związek Strzelecki Rzeczypospolitej oraz Stowarzyszenie Ruch Kontroli Władzy w Aleksandrowie Łódzkim zapraszają na spotkanie autorskie z ppłk dr Haliną Kępińską-Bazylewicz „Korą” promujące jej książkę pt. „Byłam łączniczką Armii Krajowej” oraz Pawłem Resingiem, dziennikarzem z Piotrkowa Trybunalskiego, specjalistą od demaskowania agentów UB, SB czy MOW w szeregach organizacji kombatanckich.

Halina Kępińska-Bazylewicz „Kora” – ppłk doktor nauk medycznych, Honorowa Obywatelka Piotrkowa, wieloletni wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Piotrków – w latach okupacji niemieckiej była łączniczką Kierownictwa Dywersji (Kedyw) w Piotrkowie i 25 pp AK. W maju 1944 r. „Kora” została aresztowana przez gestapo w Piotrkowie i po pierwszym bardzo ciężkim przesłuchaniu przewieziona do znanego z okrucieństwa gestapo w Radomiu. Posiada liczne odznaczenia, m.in.: Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Walecznych i wiele innych.

Treścią książki są wspomnienia pisane na podstawie zapisków robionych w latach wojny i zaraz po jej zakończeniu. Osobny rozdział to wspomnienia lat dziecięcych, które miały ogromny wpływ na kształtowanie postawy patriotycznej i charakteru autorki.

W trakcie spotkania będzie można zakupić oraz podpisać książki obydwojga zaproszonych gości, jak również liczne pozycje patriotyczne, historyczne i polityczne.

Spotkanie odbędzie 15 października 2016 r. (sobota) o godz. 15.00 w sali na plebanii parafii pw. św. Archaniołów, na ul. Wojska Polskiego 3 w Aleksandrowie Łódzkim.

Serdecznie zapraszamy.

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers