Łódź

Atakował obrońców życia. Teraz jest antyfaszystą?

11 sierpnia łódzcy lewacy zorganizowali pikietę przeciwko faszyzmowi. Wydarzenie odbyło się w związku z niedoszłą wizytą Jacka Międlara, byłego księdza, który miał spotkać się z łodzianami. Do spotkania jednak nie doszło w wyniku medialnej nagonki, którą zainspirowały łódzkie środowiska lewicowe.

Na lewackiej pikiecie pojawiło się wielu aktywistów m.in. KOD – u, Obywateli RP, partii Razem, Nowoczesnej, PPS – u, a także przedstawiciele tzw. Antify. Wśród zgromadzonych znalazł się również mężczyzna, który w marcu bieżącego roku atakował łódzkich działaczy fundacji Pro – Prawo do Życia. Do zdarzenia doszło po zakończeniu tzw. czarnego protestu, kiedy zwolennicy aborcji opuszczali zgromadzenie. Wtedy jeden z nich próbował zniszczyć transparenty pikietujących obrońców życia, wywołując szarpaninę, którą przerwali funkcjonariusze policji. Sam sprawca został zatrzymany.

Mężczyzna wziął udział w antyfaszystowskiej pikiecie lewaków, chcąc zapewne wyrazić sprzeciw wobec działalności Jacka Międlara i nacjonalistów. Organizatorzy wydarzenia podkreślali, że protestują m.in. przeciwko agresji i nienawiści.

HK

1 KOMENTARZ

  1. A co to za bełkot? Artykuł o tym, że jakiś facet był kiedyś tam, a kilka miesięcy później był w innym miejscu. Zaryzykuję stwierdzenie, że facet się po prostu przemieszcza.

Komentarze są wyłączone.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company