Łódź

Dariusz Ziemba: Pod „smoczą jamą” – zbiórka podpisów #Stop447

Członkowie łódzkiego koła Ruchu Narodowego zakończyli rok 2019 r. z przytupem. Przed Świętami Bożego Narodzenia, jak i tuż przed Sylwestrem przeprowadziliśmy kilka zbiórek podpisów pod obywatelskim projektem ustawy #Stop447. Dały one około pół tysiąca podpisów.

Do czasu zakończenia zbiórki ogólnopolskiej, czyli 15 stycznia, będziemy prowadzić kolejne akcje. Nie możemy ustawać w walce o POLSKĄ rację stanu. Jedna z ostatnich akcji miała miejsca pod „Manufakturą”. Po wpisie na FB na kilku forach zawrzało.

Do zbiórki podpisów odniósł się sam Pan Przewodniczący RM zarzucając „wstrętnym narodowcom” zawłaszczenie, niemal profanację symbolu „Polski Walczącej”. Wtórował mu Radny Hencz sugerując iż bronimy PRL-u i komuny gdyż to ona zabierała majątki, a powinniśmy raczej „bronić łodzian przed roszczeniami Polaków” (!?). Przyznam że zupełnie jego logiki nie rozumiem. Czy Pan radny jest aż takim dyletantem czy celowo miesza fakty i okresy historyczne. Czemu ma służyć wprowadzanie tak irracjonalnej narracji i tłumaczenie że roszczenia środowisk żydowskich nie stanowią zagrożenia? Chyba że Pan Marcin realizuje tu nie(!) POLSKI interes narodowy…

Manufaktura

Podczas zbiórki spotkaliśmy się z różnorakimi reakcjami. Były obelgi słowne i wulgarne gesty. Wyzwano nas od głupków i antysemitów zarzucając nam brak empatii wobec Żydów… jakoś o ofiarach i stratach Polaków się tu zapomina a walka z antypolonizmem to zbrodnia. Niektórzy omijali Nas szerokim łukiem albo teatralnie się odwracali jak od trędowatych, ludzi „gorszej kategorii”?

Równie wiele osób było zszokowana że takie roszczenia są wysuwane, jakim prawem (właśnie jakim !?), określiło to mianem bezczelności. Dwie osoby przyłączyły się spontanicznie do zbiórki, rozdawało z nami ulotki.

Galeria Łódzka/siedziba Gazety Wyborczej

Niestety większość nie jest świadoma zagrożenia i mających miejsce nacisków. Celowe zamilczenie sprawy, brak debaty zbiera swoje żniwo. Wielu Polakom niestety wystarcza „ciepła woda w kranie”, nie ważne kto jest właścicielem wodociągu.

30-go grudnia powtórzyliśmy zbiórkę, tym razem pod „Galerią Łódzką”.

Dała ona kolejne 80-90 podpisów. Pan Przewodniczący RM Marcin Gołaszewski przechodząc obok niestety odmówił podpisu. Moim zdaniem każdemu przyzwoitemu Polakowi powinno zależeć na zablokowaniu tych bezpodstawnych roszczeń wobec mienia BEZDZIEDZICZNEGO. Postawy wielu polityków z różnych opcji nie będę tu oceniał.

Galeria Łódzka/siedziba Gazety Wyborczej

Nie obyło się bez „fajerwerków” – został do nas wezwany patrol Policji, podjechał z interwencją „na bombach”. Rzekomej mowy nienawiści nie stwierdzono, a my spokojnie zbieraliśmy podpisy dalej. Przypuszczalnie zgłoszenie wypłynęło od „dziewuchy w czerni” która skrzętnie filmowała przebieg. Przeprowadziliśmy także polemikę z „lewackim internacjonalistą” – w mo0jej ocenie poległ w I rundzie.

Zwróćmy uwagę, że ta zbiórka ma także olbrzymi wydźwięk edukacyjny. Otwieramy oczy Polakom, aktywizujemy ich, organizujemy się. Wiele osób pytało czy będziemy jeszcze zbierać podpisy, kiedy. Widać że Naród chce działać w obronie Ojczyzny, ta akcja Nas jednoczy i przypuszczalnie dlatego jest cierniem w oku dla tak wielu „wrogów naszej Ojczyzny”. Niby nie ma zagrożenia roszczeniami a tak wielu nas atakuje. Widać coś jest na rzeczy. Jak wiele ukrytych form spłaty tych roszczeń można się dopatrywać: przetargi, zakup samolotów z USA czy innego sprzętu z Izraela, wyprzedaż polskich zakładów, sieci wodociągowych, ulgi w inwestycjach, preferencyjny zakup ziemi czy budynków… wreszcie utrzymywanie żydowskich muzeów, cmentarzy czy innych centrów i instytucji.

Nie ustaniemy w walce o Polskę bo prawda i przyzwoitość jest po Naszej stronie.

#Stop447 #NieDlaRoszczeń

Serdecznie dziękujemy obecnym na zbiórce. Korzystając z okazji chcielibyśmy złożyć serdeczne życzenia spokojnego i zdrowego Nowego 2020 Roku. Niech będzie pełen błogosławieństw oraz przyniesie zwycięstwo w walce o normalność, zachowanie tradycji i tożsamości wśród Polaków.

#RuchNarodowy – koło Łódź.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company