Województwo

Dojdzie do starcia między RN a SLD w Zduńskiej Woli?

1 maja w Zduńskiej Woli odbędzie się manifestacja pod hasłem „Praca w Polsce dla Polaków”. W ubiegłym roku uczestnicy marszu SLD próbowali zaatakować narodowców protestujących przeciwko promocji komunizmu. W tym roku starosta zduńskowolski wydał postkomunistom pozwolenie na przeprowadzenie marszu, który będzie częściowo przebiegał na trasie manifestacji Ruchu Narodowego.

Oświadczenie Ruchu Narodowego

na temat naginania prawa przez SLD

Dnia 1 maja w Zduńskiej Woli ma odbyć się Marsz o wydźwięku pracowniczym i antyunijnym, zorganizowany przez Ruch Narodowy. Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00 przy ul. Łaskiej 67.

Do tej pory tradycją w naszym mieście było, że każdego roku, 1 maja, odbywał się pochód komunistów spod znaku czerwonej gwiazdy, starych dinozaurów, które nie chcą wyginąć. W tym roku jest inaczej, a Ruch Narodowy chce pokazać, że święto pracownicze nie musi przybierać socjalistycznych barw. W związku z tym, jak to zostało wcześniej napisane, RN organizuje swój marsz, który został legalnie zarejestrowany przez Urząd Miasta Zduńska Wola.

Niestety jak się okazuje prawo w naszym kraju nie obowiązuje wszystkich. Pochód dinozaurów z SLD ma odbyć się również w tym roku. Podobnie jak marsz Ruchu Narodowego ma rozpocząć się o godzinie 15:00, a obie manifestacje mają się spotkać mniej więcej w połowie drogi.

Jednak starych komunistów nie obowiązują żadne ustawy i przepisy, ich wydarzenie nie zostało zalegalizowane przez kompetentne i odpowiednie do tego instytucje. Marsz SLD nie został zalegalizowany przez Urząd Miasta. Zgodę na przemarsz SLD przez Zduńską Wolę wydał natomiast starosta zduńskowolski pan Rychlik, udostępniając komunistom pas ruchu na jezdni, przy ulicy Łaskiej (sic!).

Jest to jawne pogwałcenie polskiego prawa. SLD z całą pewnością chce wykorzystać okazję do sprowokowania narodowców wykorzystując to w swojej kampanii wyborczej, w której chcieliby pokazać Ruch Narodowy jako bandytów. Jednak, jak to już wcześniej bywało, to SLD balansuje na krawędzi prawa, a być może nawet je łamie.

Jako Ruch Narodowy oświadczamy, że dokładamy wszelkich starań, by działania przez nas podejmowane były zgodne z prawem, co wcześniej już zostało wykazane. Apelujemy również do odpowiednich władz, szczególnie pana starosty, aby nie wykorzystywał swojego stanowiska do naginania prawa oraz jako urzędnik pozostał bezstronny.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że za wszelkie łamanie prawa będą odpowiadali postkomuniści i starosta, a w związku z niejasnym zachowaniem policji organizatorzy poprosili Straż Marsz Niepodległości o pomoc w ochronie zgromadzenia biorąc pod uwagę możliwe prowokacje ze strony postkomunistów.

Szymon Łuczak

Ruch Narodowy (MW)

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company