Łódź Publicystyka

Kolejne podwyżki opłat w Łodzi

Rada Miasta Łodzi głosami koalicji KO-SLD uchwaliła podwyżkę cen płatnego parkowania o 33%. Radny Marcin Hencz (KO) przyznał otwarcie, że ma to na celu „zniechęcanie do parkowania” w centrum.

Od 1 czerwca bieżącego roku postój w strefie A będzie kosztował 4 zł za godzinę.

Bogusław Ciupka z łódzkiego Ruchu Narodowego nie kryje zbulwersowania tą decyzją – Podwyżka wyciągnie około 5 milionów złotych z kieszeni mieszkańców. To desperacka próba ratowania znajdującego się w opłakanym stanie budżetu. – ocenia. – Krytycznie oceniam także metody odkorkowania centrum miasta poprzez zmuszenie kierowców do korzystania z komunikacji publicznej, całkowicie pomijając inwestycje w infrastrukturę, na przykład parkingi podziemne w centrum miasta. – dodaje lider łódzkiego RN.

Marcin Hencz z klubu radnych KO, będący także wiceprzewodniczącym Komisji Transportu i Ruchu Drogowego, ujawnił powody, kryjące się za tą decyzją. Jego zdaniem należy łodzian zniechęcać do poruszania się samochodem i parkowania w centrum.

Ten przypływ szczerości radnego Hencza tylko potwierdza strategię stronników Hanny Zdanowskiej, która jest jasno widoczna dla każdego, kto żyje w Łodzi lub obserwuje działania Rady Miasta i magistratu. Utrudnianie życia mieszkańcom naszego miasta przybiera coraz to nowe formy – po podwyżkach cen za śmieci, niekończących się remontach, ogromnych korkach, kompromitacji wizerunkowej przy reklamowaniu Karty Łodzianina, teraz mamy podniesienie opłat parkingowych.

Efekty widać – Łódź wyludnia się w tempie najwyższym ze wszystkich największych miast Polski – liczba mieszkańców spadła w ciągu ostatnich 10 lat z 730 tysięcy do 677 tysięcy. Czyli w zaledwie dekadę w Łodzi ubyło ponad 50 tysięcy mieszkańców.

Pozostaje pogratulować sukcesów!

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency