Łódź Publicystyka

„Dwa kontrowersyjne głosowania na sesji Rady Miejskiej”

9 marca odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej w Łodzi. Przyniosła ona wiele emocji, najwięcej w dwóch sprawach.

Pierwszą z nich był projekt uchwały o nadanie dwóm rondom w Łodzi nazw „Żołnierzy Wyklętych” oraz „Zbigniewa Zakrzewskiego” złożony przez radnych PiS. Wydawałoby się, że przy hucznych obchodach jakie miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch tygodni, w których udział brali przedstawiciele prawie wszystkich ugrupowań i partii, to głosowanie jest tylko formalnością. Pierwszym negatywnym sygnałem była decyzja Komisji Kultury o niewydaniu opinii na ten temat. Dlatego też inicjatorzy oraz środowiska popierające ten projekt, w tym Ruch Narodowy i Kukiz’15 postanowiły się stawić licznie na sesji Rady Miejskiej. Niestety, nie pomogło i głosami radnych PO i SLD projekt nie został włączony do porządku obrad, nawet nie podjęto nad nim dyskusji. Co bardziej haniebne, dla instytucji, którą jest Rada Miasta, nie zezwolono nawet na uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych minutą ciszy! Padły nawet słowa, że PO i SLD „wyklęły ponownie Żołnierzy Wyklętych”.  Z uczczeniem pamięci bohaterów narodowych przyjdzie nam poczekać przynajmniej do 30 marca, kiedy to odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Miejskiej.

Drugim kontrowersyjnym głosowaniem było głosowanie nad zniesieniem opłaty targowej. Idea jak najbardziej słuszna, lecz problematyczna ze względu na fakt, że kiedy w grudniu złożyłem identyczny projekt, uzyskałem negatywną opinię Komisji i Wydziałów, do których trafił. Natomiast obecny projekt, złożony przed radnego PO był oceniony pozytywnie… Ostatecznie radni zdecydowali się znieść opłatę targową. Nasuwają się więc następujące pytania:

1. Czy Platforma Obywatelska jest aż tak zdesperowana, że podkrada pomysły i realizuje je jako swoje, nie kontaktując się z pomysłodawcą?

2. Co takiego się zmieniło przez ostatni miesiąc, że nagle zdaniem władz zniesienie opłaty targowej nie zniszczy budżetu miasta ani nie zachwieje systemem prawnym?

Oba przykłady głosowań ewidentnie wskazują, że obecnie w Urzędzie Miasta rządzi grupa kolegów i koleżanek, która nie dba o interesy miasta, lecz o własny interes partyjny. Bo jak inaczej możemy wytłumaczyć zmieniające się zdanie dotyczące jednego projektu lub pokazywanie się na uroczystościach państwowych na tle banerów i flag, a później głosowanie przeciw uczczeniu bohaterów narodowych?

https://www.facebook.com/marcin.zalewski.5070/posts/1106569792721207

Przemysław Kicowski

2 KOMENTARZE

  1. Niestety trzeba zakończyć kadencję tej rady i głosami mieszkańców wybrać nową radę

    • PO nie potrafi niczego wymyślić samodzielnie, to bezmózgi twór. Łodzianie to stare komunistyczne towarzystwo, okropne miasto.

Komentarze są wyłączone.

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers