Publicystyka

Emigranci

Rezygnacja z wewnętrznych granic w ponadpaństwowych organizacjach była zawsze ograniczona warunkami zewnętrznymi, a tak powstała wielka organizacja państw, była tym stabilniejsza i trwalsza, im dłużej udawało się jej kontrolować zewnętrzne granice.

Zasada ta odnosi się nie tylko do obrony przed militarną napaścią, lecz także stosuje się do przypadku niekontrolowanej imigracji. Thilo Sarrazin – „DEUTSCHLAND SCHAFFT SICH AB” Berlin, Wrzesień 2010.. – tłumaczenie własne. Po wydaniu tej książki, autor został zmuszony do rezygnacji ze stanowiska członka zarządu Banku Centralnego RFN. Do końca 2010 r. sprzedano 1,2 mln egzemplarzy tej książki. Zasłynął między innymi takimi wypowiedziami -„Nie muszę żywić szacunku dla kogoś, kto żyje na koszt państwa, nie uznaje tego państwa, nie dba o sensowne wykształcenie swoich dzieci i produkuje non stop nowe małe dziewczynki w chustach na głowie.” Komentarz Pani Angeli Merkel: „Jego tezy są niedopuszczalne” Ciekawe, ilu Niemców podziela dzisiaj pogląd Pani kanclerz!

Od pewnego czasu toczy się w kraju dyskusja, czy możemy jako kraj przyjąć 12.000 uchodźców.
Oczywiście, że możemy przyjąć znacznie więcej, przecież przyjęliśmy 90.000 Czeczeńców i nic się nie stało, a Polska dalej jest Polską mówią zwolennicy tej decyzji. Otóż moim zdaniem nie w tym leży problem ilu przyjmiemy, problem ilu w Polsce zostanie na stałe. Spróbujmy spojrzeć na sprawę w nieco dalszej perspektywie. Krótkowzroczność w polityce to śmiertelna choroba. Dowodów dostarcza nam historia świata (choćby los cesarstwa rzymskiego) oraz Polski – 150 lat nieobecności na mapach Europy. Proponuję nie szukać daleko. Wybierzmy się do kraju tuż za Odrą. Zamiast poglądów i ideologii niech przemówią liczby. Źródłem mojej wiedzy będzie niemiecki Urząd Statystyczny – Statistisches Bundesamt – www.statis.de . A zatem:
W roku 2014
Liczba ludności w RFN – 81, 2 mln
Urodzeń -714 966
Zgonów – 868 373
Saldo migracji – + 550 483
Emigranci
I potomkowie – 20,3% ludności ogółem, co w liczbach bezwzględnych stanowi 16,4 mln osób.
Łącznie w 2014 roku przybyło do RFN 1.465.000 emigrantów ,t. j. o 19% więcej niż rok wcześniej. I była to największa liczba migracji od 1992 roku. Jakie będą dane za rok 2015 możemy tylko sobie wyobrazić. Skupmy się przez chwilę na tych 16,4 mln mieszkańców RFN. Określenie mieszkańcy jest jak najbardziej właściwe, gdyż tylko 56% z tej grupy posiada niemiecki paszport. Otóż jedna trzecia (6,5%) pochodzi z rejonu Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Zatem w ogromnej większości są to muzułmanie, jak powszechnie wiadomo część społeczeństwa o dzietności wyraźnie powyżej średniej.
Oznaczmy obecną populację jako „0” i zobaczmy co się będzie działo w RFN w ciągu następnych lat:
Generacja 0 1 2 3 4
% w populacji 6,5 20,1 37,6 55,2 69,7
Źródło T. Sarrazin obliczenia własne na bazie danych niemieckiego Urzędu Statystycznego
Bardzo ciekawy jest również, jak zmienia się wskaźnik wyższego wykształcenia w społeczeństwie w konsekwencji powyższych zmian demograficznych. Otóż z obecnych 21,0% w pokoleniu „0” w ciągu czterech pokoleń osiąga wartość 3,2%. No cóż, ale cztery generacje to ponad 100 lat. Co nas to obchodzi – prawda?

Jerzy Czech „Barbarzyńcy” fragmenty

Idą barbarzyńcy, idą barbarzyńcy
Ich smród zatruje miasta całej Europy
Idą barbarzyńcy, idą barbarzyńcy
Rozgrabią Rzym ich łapska, roztratują stopy
Lecz wielu twierdzi, że to tylko plotka
Pod ich rządami można żyć – to też są ludzie
A ich prostota zdrowa, konopna i rumiana
Ożywi Rzym tonący w lenistwie i nudzie…
A w Rzymie nie chcą wiedzieć, który z nich się zbliża
Ospałej myśli nic już nie porwie do buntu
Wiec trawią dni i noce na biustach kurtyzan
Lub piszą podręczniki miłosnego kunsztu
Idą barbarzyńcy straszni, skośnoocy
Chęć walki prędko mdleje na odgłos ich kroków
Nie ma co się bronić, zewsząd brak pomocy
A przecież zawsze lepszy od wojny jest pokój.

G.Ł.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company