Województwo

Finał akcji „Rodacy Bohaterom” w woj. łódzkim

W sobotę swój finał miała akcja „Rodacy Bohaterom. Paczka dla Polskiego Kombatanta na Kresach” Stowarzyszenia „Odra-Niemen”, koordynowana w Łodzi i okolicach przez nową, prężnie rozwijającą się grupę Rzgowska Młodzież Patriotyczna.

W tegorocznej edycji do wspólnej zbiórki darów przyłączyło się więcej szkół, grup, młodzieży niż dotychczas, w tym m.in.: Duszpasterstwo Akademickie Piątka w Łodzi, Gimnazjum nr 1 w Łodzi, IV LO w Łodzi im. Emilii Sczanieckiej, Zespół Szkół Salezjańskich w Łodzi, „Widzewscy Patrioci”, Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach, Gimnazjum nr 3 w Pabianicach czy „Caritas” działający w Pabianicach przy parafii Miłosierdzia Bożego.

Zebrane dary, rzeczy pierwszej potrzeby, trafią do Bohaterów z AK i NSZ mieszkających na Kresach. W ten sposób wdzięczni Polacy chcą im podziękować za ofiarę, jaką złożyli w walce o nasze wspólne, największe dobro – Ojczyznę. Paczki trafią również do polskich wielodzietnych rodzin mieszkających na Kresach. Z zebranych produktów utworzonych zostało ok. 60 paczek, ale na tym prawdopodobnie się nie skończy, gdyż dary w dalszym ciągu napływają do sztabu wojewódzkiego.

Poza wymiarem materialnym, akcja ma równie ważny aspekt wychowawczy, ponieważ dzięki jej propagowaniu do coraz większej grupy ludzi dociera informacja, że na Kresach nadal mieszka wielu naszych rodaków, z którymi tworzymy jeden naród ponad granicami.

Rzgowska Młodzież Patriotyczna

1 KOMENTARZ

  1. Witamy. Nasza grupa Rzgowska Młodzież Patriotyczna powstała na wzór grupy naszych rodaków, młodych patriotów z Wilna, którzy działają jako Wileńska Młodzież Patriotyczna czy ostatnio powstała Niemenczyńska Młodzież Patriotyczna. Mocno kierujemy swoje działania na współpracę z mieszkającymi na Kresach naszymi Braćmi,Polakami. Ich niespotykany patriotyzm, miłość do naszej Ojczyzny zainspirowały nas do działania. Więc działamy, gdyż wierzymy, że stanowimy Jeden Naród Ponad Granicami. Tę akurat akcje prowadzimy wspólnie z ogólnopolska grupą Stowarzyszenie „Odra_Niemen”. Nie zapominamy jednak o działaniach patriotycznych tu w naszym rejonie. Co nam się udało można sprawdzić na naszym profilu na FB. Pozdrawiamy. CWP

Komentarze są wyłączone.

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company