Łódź Publicystyka

Gołaszewski za upolitycznianiem szkoły

Liceum przy ulicy Wapiennej w Łodzi pod ostrzałem zwolenników ideologizowania oświaty! Dyrektor szkoły nie zgadza się na symbole stowarzyszeń, partii politycznych czy nurtów ideologicznych podczas zajęć. To reakcja na ,,awatary” z błyskawicami.

Za obnoszenie się z takimi symbolami, będą wyciągane konsekwencje przewidziane w regulaminie. W pierwszym szeregu obrońców uczniów manifestujących otwarcie swoje aborcyjne poglądy, stanął nie kto inny jak… Pan Marcin Gołaszewski! Według radnego z ramienia KO szkoła: ,,wprawdzie jest miejscem wolnym od jakichkolwiek wpływów politycznych” ale właściwie to… ,,ma kształtować poglądy i przekonania”.

Pan radny stworzył więc jak widać nowy model edukacji polegający na jak najgłośniejszym i jak najbardziej widocznym manifestowaniu swojego światopoglądu. Pod własne medialne skrzydła przygarnął osiemnastoletnią uczennicę omawianego liceum, z oburzeniem torpedując uaktualniony regulamin, który zakazuje używania symbolu błyskawicy podczas zajęć.

Jeśli mamy takich mentorów (Pan Gołaszewski ma stopień naukowy), którzy z przewrotną empatią (godną uśmiechu Jokera) stawiają się w roli rodzica i przekonują młodzież, że ma prawo na czole przykleić sobie symbol blitzkommando zamiast przeczytać przynajmniej jedną stronę życiorysu Witosa albo Maksymiliana Kolbe, to nie dziwmy się potem, że polskie uczelnie plasują się w trzeciej setce rankingu ,,THE”.

Powoływanie się przez Gołaszewskiego w tym miejscu na Konstytucję jest czystą bezczelnością, bo w artykule 72 właśnie mowa jest o ochronie dziecka przed demoralizacją. Szkoda, że Pan Gołaszewski stosownym uznaje swoje poparcie dla niemoralnych haseł w obecności nastolatków.

Pamiętajcie drodzy! Szkoła ma kształtować poglądy i przekonania! Ma ideologizować! Zaprzestańcie żmudnego wkuwania! Najważniejszym jest abyście wiedzieli, że płód to nie dziecko, a tęcza ma sześć kolorów! (sarkazm oczywiście)MalG

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers