Łódź

Happening MW przeciw poddańczej postawie rządu względem Izraela

6 lipca łódzcy działacze Młodzieży Wszechpolskiej przeprowadzili happening, będący sprzeciwem wobec działań rządu, a także pokazując w symboliczny sposób jak powinno się postrzegać tzw. „dobre stosunki dyplomatyczne” pomiędzy Polską, a Izraelem.

Rząd w ekspresowym tempie przyjął poprawki, na mocy których z ustawy o IPN zostały wykreślone artykuły penalizujące używanie kłamliwego sformułowania „Polskie Obozy Śmierci” i przypisywanie Polsce zbrodni popełnionych przez III Rzeszę Niemiecką.

W trakcie trwania happeningu dwóch działaczy wcieliło się w rolę premierów Polski i Izraela. Aby ukazać, na jakim poziomie rzeczywiście są „dobre stosunki” między dwoma państwami, szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki w wymowny sposób na klęczkach czyścił buty swojemu izraelskiemu odpowiednikowi Benjaminowi Netanjahu. W tym czasie prowadzący opisywał hipokryzję polityków PiS, posługujących się frazesami o upodmiotowieniu Polski na arenie międzynarodowej i twardej walce o dobre imię narodu – „Rząd Prawa i Sprawiedliwości przez cały czas zarzuca służalczość poprzedniej władzy względem obcych ośrodków decyzyjnych, umiejscowionych w Berlinie i Brukseli. Przed wygranymi wyborami wiele mówili o podnoszeniu Polski z kolan. Niestety dziś widzimy, że rząd polski znów sprowadził nasz kraj do pozycji klęczącej. Różnica polega jedynie na tym, że zmienili swoich mocodawców, którym wiernie służą” – zaznaczał Prezes Okręgu Łódzkiego.

Aby uzmysłowić jak fatalne konsekwencje ma ta decyzja o wycofaniu się z pierwotnych założeń ustawy, Konrad Kamocki przywołał wypowiedzi izraelskich polityków, którzy parę dni po nowelizacji przechwalali się swoim sukcesem oraz znacznym wpływem na kształt nowej ustawy – „Politycy PiS mówią dziś o wielkim sukcesie dyplomatycznym i poprawieniu stosunków na linii Warszawa – Tel-Awiw. Niestety głosy z izraelskich polityków w tej sprawie są bardzo niepokojące i rzucają całkowicie inne spojrzenie. Pan Netanjahu chwali się, że zmiany w ustawie zostały podjęte pod jego naciskiem, a jego współpracownik wtóruje dodając, że Polska wycofała się z podkulonym ogonem nie dostając od Izraela żadnych korzyści” – dodał.

Jako polscy nacjonaliści będziemy zdecydowanie sprzeciwiać się postawie rządzących, którzy swoimi działaniami sprawiają, że Polska staje się na arenie międzynarodowej ofiarą kpin, oszczerstw i bezzasadnych ataków. Uważamy, że nasz naród zasługuje na polityków, którzy będą reprezentowali polską rację stanu. Zamierzamy również dalej bacznie przyglądać się działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości, który wiele mówi o patriotyzmie i narodowej dumie, a jednocześnie sprowadza Polskę do pozycji wasala.

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company