Województwo

Homo-propaganda w podłódzkim gimnazjum

Uczniowie gimnazjum w Piątkowisku koło podłódzkich Pabianic w ramach warsztatów antydyskryminacyjnych zorganizowali wystawę ze zdjęciami całujących się półnagich mężczyzn. Wystawę zdobią hasła „Radość seksu lesbijskiego”, „Chłopak, którego chciałem na całe życie” czy „Trans Sex w wielkim mieście”.

O sprawie poinformowali miejscowi działacze Obozu Narodowo Radykalnego wójta oraz radnych gminy Pabianice. Według nich w szkole dochodzi do promocji zboczeń wśród najmłodszych. Sprawa jest tym bardziej gorsząca, że korytarzem, na którym zawisła owa ekspozycja przemieszczają się również uczniowie podstawówki.

Warsztaty antydyskryminacyjne zorganizowała grupka nauczycieli, którzy zauważyli, że „duża część uczniów/uczennic przejawia postawy dyskryminujące wobec osób o orientacji homoseksualnej”. Do przeprowadzenia zajęć zaprosili „specjalistów”, m. in. z Uniwersytetu Łódzkiego.

Co ciekawe, sam dyrektor gimnazjum uważa, że w jego placówce nie występuje problem homofobii, ale po ogłoszeniu pomysłu na warsztaty kilkadziesiąt dzieci zgłosiło się za zgodą rodziców. Pomimo iż postrzegał wystawiane zdjęcia za zbyt odważne, z obawy przed oskarżeniami o cenzurę zgodził się na ich publikację.

Materiały, z których gimnazjaliści wycinali zdjęcia i nagłówki dostarczyła jedna z łódzkich organizacji walczących o „prawa mniejszości seksualnych”.

Wystawę zdjęto w czwartek. Dziś w szkole miał zjawić się kurator.

Social Media Widget Powered by Acurax Web Development Company