Województwo

I Kobiecy Turniej Strzelecki w Karolewie

17 września w Karolewie k. Aleksandrowa Łódzkiego odbył się I Kobiecy Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej organizowany przez aleksandrowski Związek Strzelecki Rzeczypospolitej, Ruch Kontroli Wyborów oraz nowo powstały Patriotyczny Klub Sportowy. Panie rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach: precyzyjnej i dynamicznej.

W rywalizacji indywidualnej startowało kilkanaście kobiet, dla części uczestniczek było to pierwszy kontakt z bronią, dlatego konkurs poprzedziło krótkie szkolenie z bezpiecznego posługiwania się bronią. Pierwsza z kategorii, sprawdzająca precyzyjność strzału, była jednocześnie rozgrzewką przed znacznie bardziej wymagającą częścią dynamiczną, zawierającą w sobie elementy ogólnorozwojowe. Co ciekawe, w obydwu kategoriach najwyższe noty uzyskały zawodniczki mające najmniejsze doświadczenie w strzelaniu.

W trakcie zawodów na terenie kopalni piasku dopingujący panie mogli posilić się kiełbaskami i ogrzać przy ognisku. Tuż po zakończeniu rywalizacji i ogłoszeniu wyników do prób strzeleckich przystąpili licznie zgromadzeni panowie.

Wszystkie uczestniczki obecne na turnieju zgodnie orzekły, że była to dla nich przede wszystkim niespodziewanie świetna zabawa, która – miejmy nadzieję – wejdzie na stałe w kanon ich rozrywek. Szkoda by było marnować takie talenty. Polacy – możecie być dumni ze swoich kobiet!

1

4

5

6

7

Fot. Ewa Czachorowska, Greta Dubilas

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company