Publicystyka

Izabela Walczak o UE – „Nie wszystko jest tak różowe jak usiłują nam wmówić media głównego nurtu”

Narodowa Łódź: Dlaczego kandyduje Pani w wyborach do Europarlamentu?

Izabela Walczak: Na początku powiem, że czuję się wyróżniona i dumna z tego, że mam możliwość reprezentowania Ruchu Narodowego na liście Konfederacji.

Kandyduję, ponieważ kierunek, w którym zmierza Unia jak i sytuacja w naszym kraju stawiają pod znakiem zapytania przyszłość Polski. Jako podatnik, nie widzę możliwości dalszego ponoszenia przez Polaków kosztów zasiłków wypłacanych nie tylko polskim obywatelom, rozrastającej się wciąż biurokracji i obciążeń wynikających z wdrażania kolejnych unijnych dyrektyw. Każde ugrupowanie z obecnej sceny politycznej, oprócz środowisk patriotycznych i wolnościowych będzie tylko pogłębiało te problemy.

Czego mogą się spodziewać osoby, które na Panią zagłosują?

Jestem idealistką i kiedy 15 lat temu głosowaliśmy w referendum unijnym wyobrażałam sobie, że UE będzie podejmować decyzje i uchwalać prawa, które będą w równym stopniu korzystne dla wszystkich państw członkowskich; wydawało mi się to wtedy równie oczywiste jak założenie, że rządy danego kraju działają na korzyść swoich obywateli. Ostatnie lata pokazały jak bardzo się myliłam. W PE będę przede wszystkim dbać o interesy Polski i pilnować, żeby projekty ustaw zwiększały dobrobyt obywateli krajów członkowskich. W tej chwili nadmierną opieką obejmuje się uchodźców ekonomicznych nie dbając np. o niski poziom życia w niektórych rejonach Polski czy wysoki stopień bezrobocia w Grecji, Hiszpanii czy we Włoszech.

Co sądzi Pani o wyjściu Polski z Unii Europejskiej?

Decyzję o Polexicie mogą podjąć wyłącznie Polacy wypowiadając się na ten temat w referendum. Nasze zadanie polega na tym, żeby rozpowszechniać informacje i twarde dane o faktycznych korzyściach i kosztach oraz szansach i zagrożeniach wynikających z członkostwa w Unii. Nie wszystko jest tak różowe jak usiłują nam wmówić media głównego nurtu.

Czym odróżnia się Pani od innych kandydatów?

Mam duże doświadczenie zawodowe, przez lata pracowałam w środowisku międzynarodowym i łatwo nawiązuję relacje. Znam biegle angielski i trzy inne języki, nie jestem politykiem i wiem, że San Escobar nie istnieje?.

Link do fanpage’a Izabeli Walczak :
https://www.facebook.com/konfederacjaizabelawalczak/

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company