Łódź

Jak władze Miasta Łodzi współpracują z mieszkańcami

Już prawie mija miesiąc, a nasza Pani Prezydent nie potrafi odpowiedzieć na list radnych w sprawie bardzo bolącej mieszkańców Osiedla „Zarzew”. Łodzinom chodzi o powiększenie zarzewskiego parkingu. Niestety jest to już kolejny list mieszkanców naszego miasta, na który nikt z władz Miasta Łodzi nie odpowiada. Co wcale nie przeszkadza naszym włodarzom chwalić się „obywatelskością” na róznego rodzaju portalach społecznościowych. Poniżej list radnych w imieniu mieszkańców. 

„Łódź, dnia 18.12.2017

Przemysław Kicowski – Rada Osiedla Zarzew

Marcin Zalewski – Rada Miasta Łodzi

Prezydent Miasta Łodzi

Pani Hanna Zdanowska

Szanowna Pani Prezydent.

Zwracamy się z pilnym apelem o zabezpieczenie kwoty 500 000 zł w budżecie na rok 2018 na budowę miejsc parkingowych na działce ewidencyjnej 160/3 obręb M. Łódź Widzew 30 na osiedlu Zarzew.

Sprawa braku wystarczającej ilości miejsc parkingowych na tzw. „osiedlu nauczycielskim” na łódzkim Zarzewie była wielokrotnie poruszana i zgłaszana do Urzędu Miasta Łodzi przez kilka ostatnich lat. W tym czasie w okolicy powstało duże osiedle Majowe, w trakcie budowy jest osiedle domków jednorodzinnych przy torach kolejowych oraz w planach jest budowa dwóch nowych bloków na działkach 196/5 oraz 198/15. Wszystkie wymienione inwestycje co prawda przewidują wolne miejsca parkingowe dla mieszkańców, ale zdecydowanie nie w liczbie pozwalającej na pokrycie potrzeb przyszłych lokatorów budynków, co spowoduje pogłębienie problemu parkowania na osiedlu.

Obecnie na działce 160/3 mieszkańcy parkują „na dziko”. Przez to cały teren jest pokryty błotem oraz dużymi dziurami mogącymi powodować uszkodzenie aut, jednak na chwilę obecną mieszkańcy nie mają innej alternatywy do parkowania.

Rada Osiedla Zarzew przeznaczyła w algorytmie na 2018 rok kwotę 25 000 zł na wykonanie projektu budowy miejsc parkingowych na działce 160/3. Stąd też nasz apel, aby Pani Prezydent zabezpieczyła kwotę 500 000 zł w budżecie na rok 2018, w celu wykonania projektu, po jego opracowaniu.

Z poważaniem”

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company