Łódź Publicystyka

Kobiety z Lewicy znów się nudzą

Posłanka KO Katarzyna Lubnauer bombarduje Hannę Zdanowską za niedotrzymaną obietnicę stworzenia w Łodzi ginekologicznych gabinetów ,,awaryjnych” .

Podczas gdy środowiska pro-life walczą o utworzenie całodobowej pomocy kobietom oczekującym dziecka, będącym w trudnej sytuacji psychologicznej i finansowej, lewicowy aktyw wieku ,,średniego” piętnuje lekarzy powołujących się na klauzulę sumienia i bije pianę o pigułki dla nastoletnich uczennic.

Ciekawe jest jednak to, że wpisując w wyszukiwarkę najprostsze hasło ,,ginekolog Łódź” znajdziemy setki przychodni i prywatnych gabinetów, które krzyczą czerwonymi literami ,,NIE POWOŁUJĘ SIĘ NA KLAUZULĘ SUMIENIA” – wystarczy poszukać. Mamy więc typowy argument dla słynnego powiedzenia ,,socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko walczy się z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju”. Istnieją również strony świetnie pozycjonowane w internecie takie jak ,,tabletka awaryjna”, gdzie można sobie o każdej porze dnia i nocy ,,zamówić” jakieś specyfiki na PIN w ciągu 30 minut.

Ale przecież tu chodzi o ,,całodobowy, bezpłatny gabinet”, którego rzecz jasna, wcale a wcale nie będą finansować mieszkańcy Łodzi. Wiemy jednak, że lewica nie walczy z przyczynami problemów osób poszukujących takich usług medycznych, ale chce idąc po freudowskiej, najmniejszej linii oporu ustanawiać barbarzyństwo ,,powszechnie” i ,,prawomocnie”. Żadnego w tym wysiłku, żadnej realnej pomocy, to zwykła manifestacja światopoglądu – jak zawsze zresztą.

Jakiś czas temu powstał Fundusz Ochrony Macierzyństwa oraz Telefon Zaufania Pro-Life z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Na infolinii dyżuruje psychoterapeutka doświadczona w pracy z rodzinami. Fundusz pomaga kobietom lub dziewczynom, które niespodziewanie zaszły w ciążę i mają kłopoty rodzinne oraz finansowe.
Taką pomoc niosą również Domy Samotnej Matki rozsiane po całej Polsce, w których dziewczyny mogą spokojnie zrozumieć swoją sytuację, dostając wsparcie i akceptację – tam też szybko stają na nogi, biorąc odpowiedzialność za siebie i dziecko.

Zastanówmy się co jest bardziej cywilizowaną metodą? Wrzaski o pigułkę ,,dzień po”, czy realne wsparcie i budowanie w kobiecie poczucia odpowiedzialności, własnej wartości i wartości życia, które w sobie nosi? Dla wielu w dzisiejszych czasach odpowiedź nie jest jak widać tak oczywista.

Źródła:

http://kontrrewolucja.net/rodzina/telefon-zaufania-pro-life-dla-kobiet-w-ciazy-w-trudnej-sytuacji-materialnej

https://dzienniklodzki.pl/gabinety-ginekologiczne-lodz-bez-klauzuli-sumienia-katarzyna-lubnauer-wbija-szpile-prezydent-hannie-zdanowskiej-pytajac-gdzie/ar/c1-15194340?fbclid=IwAR3YMLnFH27SuWb0kVDFPOrSYHgbvfdVmzkHgNU6hQkxiMx1Z7WDRY7eOn4

MG

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company