Województwo

„Kocham Polskę 2016” w województwie łódzkim

W dniu 14 lutego po raz kolejny odbyła się ogólnopolska kampania społeczna Młodzieży Wszechpolskiej pod hasłem „Kocham Polskę”. Po wczorajszej relacji z wydarzeń w Łodzi zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem tego dnia w całym województwie.

Łowicz
Tego dnia działacze Młodzieży Wszechpolskiej w Łowiczu rozdawali plakaty promujące miłość do Ojczyzny w okolicy Starego Rynku i kościoła Ojców Pijarów. Inicjatywa rozpoczęła się w samo południe i jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Kilkadziesiąt plakatów w formie kalendarzy rozeszło się błyskawicznie.

Piotrków Trybunalski
Coroczna akcja „Kocham Polskę” miała miejsce także w Piotrkowie Trybunalskim. Wszechpolacy zebrali się około godziny 12.00 przy  Parafii Najświętszego Serca Jezusowego i przez godzinę rozdawali plakaty przechodniom.

Radomsko
Akcja odbyła się już po raz kolejny także w Radomsku. Z tej okazji lokalni działacze Młodzieży Wszechpolskiej rozdawali w swoim mieście plakaty promujące miłość do Ojczyzny.

Tomaszów Mazowiecki
W ciepłe i słoneczne popołudnie 14 lutego tomaszowscy działacze Młodzieży Wszechpolskiej rozdawali plakaty mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego. Akcja rozpoczęła się zgodnie z wcześniejszymi założeniami w centrum miasta na pl. Kościuszki i przebiegła sprawnie oraz niezwykle szybko. Podarowane plakaty były miłym zaskoczeniem dla części tomaszowian i sprawiały wiele radości, bez względu na wiek obdarowywanych. Akcja była również świetną okazją do rozmów z mieszkańcami, przedstawienia organizacji oraz zaproszenia nowych osób na spotkania miejscowego koła, a także zachęcenia do czynnego działania w ramach Młodzieży Wszechpolskiej.

Zduńska Wola
Zduńskowolska Młodzież Wszechpolska również promowała akcję „Kocham Polskę”. Wszechpolaków rozdających okazjonalne plakaty w Zduńskiej Woli można było spotkać w okolicy parafii św. Antoniego przy ul. Łaskiej.

Aleksandrów Łódzki
Wczorajsza niedziela była pracowitym dniem również w Aleksandrowie Łódzkim. Korzystając z pomocy zaprzyjaźnionych strzelców ze Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej oraz z pomocy parafialnych księży, w tym również księdza proboszcza, lokalne koło Wszechpolaków rozdawało przygotowane kalendarze przed kościołem p.w. św. Archaniołów Rafała i Michała. Akcja cieszyła się żywym zainteresowaniem mieszkańców Aleksandrowa, którzy wykazywali sporo sympatii i zainteresowania niecodziennym dla nich podejściem do dnia 14. lutego.

Bełchatów
Stowarzyszenie Bełchatowianie dla Narodu, które współtworzą Wszechpolacy po raz drugi włączyło się w ogólnopolską akcję „Kocham Polskę” i do tego samego namawiało mieszkańców Bełchatowa. Działacze promowali wśród bełchatowian miłość do Ojczyzn i nowoczesny patriotyzm, rozdając plakaty, które będą przez cały rok przypominać o tym, że kochać musimy również Polskę!

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers