Łódź

Kolejna łódzka uczelnia uległa naciskom LGBT

Z przypadkiem nieprawdopodobnej dyskryminacji ze strony łódzkiej Akademii Muzycznej spotkali się studenci popierający środowisko LGBT. Władze uczelni zakazały im śpiewania o gejach i lesbijkach.

Mowa tutaj o musicalach „Rent” i „Falsettos” opowiadających o konfliktach wśród par jednopłciowych. Uczelnia w pierwszym, zdrowym odruchu nakazała usunięcie ich z repertuaru, niestety  potem (prawdopodobnie z powodu obaw przed atakiem środowisk LGBT) zgodziła się na prezentację jednej z nich, ale w języku angielskim. To dawałoby nadzieję, że jej przekaz zostanie rozmyty.

Po awanturze (wszczętej przez jedną z oburzonych otwartych studentek, a rozdmuchanej przez LGBTowców) uczelnia tłumaczy, że nie chodziło o ocenzurowanie utworów, lecz poprawę jakości artystycznej przygotowanych prezentacji. Po wprowadzonych korektach – zdaniem uczelni – utwory zyskały na sile wyrazu i przekazie.

Niestety, władzom Akademii Muzycznej zabrakło odwagi do obrony normalności. W ten sposób kolejna uczelnia wyższa przegrała z agresywną propagandą LGBT.

JS

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers