Łódź

Kolejne pismo ws. prezesa ZDiT i imigrantów złożone

W czwartek 21 stycznia przedstawiciele łódzkich oddziałów partii Ruch Narodowy i KORWiN złożyli wspólne pismo do Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Przypomnijmy, że wcześniej zostały złożone przez nich dwa wnioski: ws. odwołania prezesa ZDiT Grzegorza Nity w związku z fatalną sytuacją na łódzkich drogach oraz zmiany decyzji ws. przyjęcia imigrantów do Łodzi. Mimo iż władze mają obowiązek odpowiedzieć na każde pismo w terminie 30 dni od daty dostarczenia go do UMŁ, Pani Prezydent nie wywiązała się z tego. Politycy RN i KORWiN zapowiadają złożenie pozwu do sądu administracyjnego, jeśli do przyszłego tygodnia w dalszym ciągu ich pismo pozostanie bez odpowiedzi.

Niestety, sprawą nie zainteresowały się żadne łódzkie media głównego nurtu, zupełnie ignorując czwartkową konferencję prasową zorganizowaną w tej sprawie. Widoczne obce są im problemy z komunikacją miejską i bezpieczeństwem łodzian.

Treść wniosku:
„W listopadzie ubiegłego roku nasze ugrupowania dostarczyły do Urzędu Miasta Łodzi dwa pisma adresowane do Pani Prezydent. Obydwa wnioski składaliśmy kolejno w dniach 10.11.2015 oraz 17.11.2015. Wiedząc, że ma Pani obowiązek na nie odpowiedzieć terminie 30 dni, wzywamy Panią do niezwłocznego poinformowania nas o problemach, jakie zawarliśmy w złożonych pismach. Informujemy również, że nie ustosunkowanie się do nich przez Panią będzie skutkowało podjętymi przez nas działaniami prawnymi.”

Social Media Widget Powered by Acurax Web Development Company