Publicystyka

Konfederacja ogłosiła swój program

W minioną sobotę komitet Konfederacja Wolność i Niepodległość zaprezentował „Piątkę Konfederacji” podczas konwencji programowej w Warszawie.

Na konwencji przemawiali wszyscy liderzy ugrupowania Robert Winnicki, Janusz Korwin-Mikkre, Grzegorz Braun oraz liderzy grup społecznych.

Program jaki zaproponowano mówi o twardych pryncypiach, które łączą ten konglomerat. Walka z ideologią LGBT, polityka zagraniczna wielowektorowa, silna polska armia, silna polska gospodarka.

Program 1000+

Jak zapowiedział szef koła poselskiego Konfederacji Jakub Kulesza to ma być największa w historii Polski obniżka podatków, PIT zero procent, dobrowolny ZUS oraz „benzyna po 3 zł” za litr. Kwota wolna od podatku w wysokości dwunastokrotności płacy minimalnej obejmie wszystkich obywateli, a nie tak jak to obecnie wygląda tylko dla konkretnych grup społecznych.

Szybkie i sprawiedliwe sądy

Skarbnik Ruchu Narodowego Michał Wawer zapowieda zbudowanie „profesjonalnego aparatu pomocniczego w sądach”. – Teraz jest dwa razy więcej sędziów, niż asystentów, co jest źródłem przewlekłości sądowej – zauważył.

Po zmianach, na każdego sędziego miałby przypadać jeden asystent. Docelowo zmiany mają doprowadzić do tego, żeby proces trwał miesiąc.

Bon oświatowy i kulturalny

Lekiem na szerzącą się w szkołach ideologię LGBT oraz reformę systemu szkolnictwa ma być system bonów. To rodzic ma decydować do jakiej szkoły jego dziecko ma uczęszczać.

Jak zapowiada jeden z wiceprezesów partii KORWIN Konrad Berkowicz szybko okaże się, czy rodzice wyślą dziecko do szkoły gdzie nauczy się historii i rachowania, czy tego jak ważna jest jego płeć i kiedy może sobie ją zmienić.

Bezpieczeństwo narodowe

Dość polityki uprawianej na kolanach, „silna polska armia”, „sojusze są potrzebne, ale one są tylko dodatkiem”, Konfederacja mówi dość umierania za cudze interesy. – oświadczył Witold Tumanowicz

Konfederacja zapowiada radykalny sprzeciw roszczeniom żydowskim oraz unormowanie polityki migracyjnej państwa polskiego.

Zdrowe życie

Krzysztof Bosak zapowiedział pełną ochronę życia od jego poczęcia, a także ochronę polskich lasów, czy amatorskiego sportu. Podkreślono także, że produkcja rolno-spożywcza, jest sprawą narodową.

W wyborach 13 października narodowcy i wolnościowcy startują z listy nr 4.

A.A

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency