Łódź Publicystyka Województwo

„Konfederacja połączyła ugrupowania narodowe i wolnościowe” – wywiad z Izabelą Walczak (Konfederacja)

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już w tym tygodniu – jesteśmy w punkcie kulminacyjnym kampanii wyborczej. Kolejnym kandydatem, z którym przeprowadzamy wywiad, jest Izabela Walczak – kandydatka nr. 4 na liście Konfederacji w Okręgu Łódzkim.
Wywiad przeprowadza Bartosz Florek.

B.F.: Na początek warto by było przedstawić Panią bliżej osobom, które zobaczą ten wywiad. Jaka jest historia Pani życia (ze szczególnym uwzględnieniem działalności narodowej)?

I.W.: Jestem z wykształcenia filologiem, urodziłam się i mieszkam w Łodzi; przez większość kariery pracowałam w międzynarodowych korporacjach na stanowiskach managerskich i zajmowałam się min. procesami zakupowymi, konsultingiem i projektami. Do tej pory byłam sympatykiem łódzkich organizacji patriotycznych i narodowych.


Startuje Pani w wyborach do Parlamentu Europejskiego z Łódzkiej listy Konfederacji z ramienia Ruchu Narodowego. Co wyróżnia Ruch Narodowy na tle innych ugrupowań wchodzących w skład Konfederacji?

Dla mnie najważniejszy jest fakt, że RN podkreśla, że absolutnym priorytetem jest dbanie o polskie interesy i dobrobyt obywateli naszego kraju; dotyczy to min. wypłat zasiłków i dbania o polski majątek.

Czym jest Konfederacja? Jakie ugrupowania wchodzą w jej skład?

Konfederacja połączyła ugrupowania narodowe i wolnościowe, których ideały i wartości są mi w większości bliskie. Jeżeli o nie zadbamy, zadbamy też o przyszłość Polski.

Jaki jest Pani program wyborczy?

W PE zamierzam zadbać o równe prawa dla polskich rolników i przedsiębiorców oraz zapobiec orwellowskim pomysłom w rodzaju Acta2 i przeznaczaniu środków na kulturowo-propagandowe projekty, które nie przekładają się na dobrobyt mieszkańców Europy.

Jakie są główne postulaty Konfederacji?

Konfederacja jest koalicją i każde ugrupowanie wchodzące w jej skład ma własny program, ale gdybym miała streścić jej postulaty w 10 słowach, byłyby to: polska gospodarka i dobrobyt Polaków priorytetem, wolności obywatelskie, suwerenność, tradycja chrześcijańska.

Zdaniem wielu środowisk Unia Europejska równa się Europa. Te same środowiska określają Was mianem eurosceptyków, a nie uniosceptyków. Co Pani myśli o takiej narracji?

To prawda uniosceptycyzm utożsamia się z eurosceptycyzmem a przecież Europa to znacznie więcej niż EU i niezależnie jakie będą losy Unii, Europa będzie dalej istnieć. Przyjęło się też, że mówienie o wyjściu z unii to herezja, a przecież połowa Brytyjczyków opowiedziała się za Brexitem, jasno demonstrując swoją opinię na temat członkostwa w EU.


Ruch Narodowy, do którego Pani należy, postuluje wyjście Polski z Unii Europejskiej. Dlaczego Waszym zdaniem Unia jest zła?

O ewentualnym wyjściu z Unii mogą zdecydować wyłącznie Polacy w drodze referendum, natomiast gdyby miało się ono odbyć np. jutro, wątpię, czy podjęlibyśmy racjonalną decyzję. Konkretnych danych i informacji, ile korzystamy, a ile tracimy na członkostwie w UE, praktycznie nie ma; media celują za to w huraoptymistycznych sloganach o dotacjach unijnych.


Ostatnio coraz głośniejszy jest temat roszczeń żydowskich wobec Polski. Mogłaby Pani nam przybliżyć tę sprawę? Jakie w stosunku do tej kwestii jest stanowisko Konfederacji?

Robert Winnicki, prezes RN jako jedyny miał odwagę poruszyć ten temat w Sejmie i Konfederacja, na całe szczęście, poszła w jego ślady. Zostały przygotowane projekt ustawy i rezolucja mające zapobiegać tego typu pomysłom. Najciekawsze jest to, że chociaż 447 zostało podpisane w USA rok temu, ani rząd, ani tzw. ‘opozycja’ nie zrobiły od tamtej pory zupełnie nic, żeby zapobiec roszczeniom.

Jakie jest Pani zdanie na temat polityki rządu?

Jestem poważnie zaniepokojona kierunkiem, w którym zmierzamy; wbrew temu, co uporczywie powtarzają media, brakuje strukturalnych, długofalowych działań, które wspierałyby naszych przedsiębiorców, polską technologię i know-how. Są za to coraz to nowe zasiłki, które w dużej mierze wydawane na produkty firm z obcym kapitałem i przeznaczane na lokaty i polisy w zagranicznych bankach i firmach ubezpieczeniowych.


Media powiązane z PiSem próbują przypiąć Wam łatkę czegoś w rodzaju rosyjskiej agentury. Co Pani o tym sądzi?

Nic mi na ten temat nie wiadomo i cóż, jak ktoś wie, że nie może wygrać fair, to próbuje innych sposobów.


Dlaczego Polacy powinni w wyborach głosować akurat na Konfederację, a nie inne ugrupowania?

Mam głęboką nadzieję, że wszystkim nam zależy na przyszłości Polski i dobrobycie na pokolenia, wierzę również, że wyborcom bliskie są honor, wolności i suwerenność kraju; głos na Konfederację będzie wsparciem tych idei.


Co chciałaby Pani na koniec przekazać osobom, które zobaczą ten wywiad?

Proszę wziąć udział w wyborach i dać szansę Konfederacji; każdy Państwa głos będzie miał znaczenie. Jeżeli zdecydują się Państwo zagłosować na mnie znajdą Państwo moje nazwisko na liście nr 1 na miejscu 4.


Dziękuję za udzielenie wywiadu.


Link do bloga Izabeli Walczak:
https://www.facebook.com/konfederacjaizabelawalczak/

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers