Łódź

Koniec barów na Zdrowiu. Wbrew łodzianom

Prowadzący bary w parku na Zdrowiu walczyli, aby móc kontynuować swoją działalność. Niestety, decyzją władz miejskich musieli opuścić park, a większość budynków restauracyjnych została wyburzona.

Pan Andrzej Michalak, który prowadził na Zdrowiu bar „Tirador” od 2012 r., podkreślał, że jego lokal cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, co skłoniło go do remontowania obiektu. Niestety, latem ubiegłego roku miasto wypowiedziało umowę dzierżawy i 1 listopada przedsiębiorcy musieli ostatecznie opuścić park.

Prowadzący bary apelowali do władz miasta o zmianę decyzji, zebrano 2 tys. podpisów mieszkańców Łodzi, którzy odwiedzali lokale na Zdrowiu. Jednak inicjatywa została zignorowana przez prezydent Zdanowską, która nie chciała spotkać się z dzierżawcami terenów w parku.

Władze miejskie ostatecznie zadecydowały, że miejsca, gdzie wcześniej działały bary, zostaną przekształcone w tereny zielone, na których nie będą funkcjonowały żadne lokale. Budynki gastronomiczne i pozostałe urządzenia, które służyły mieszkańcom, zostały wyburzone. Obecnie teren jest ogrodzony i czeka na przebudowę.

HK

Źródło: Gazeta Polska Codziennie – Dodatek Łódzki

1 KOMENTARZ

  1. Myślałem, że jakaś kapliczka chociaż powstanie. W niedzielny spacer byłaby jak znalazł.

Komentarze są wyłączone.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company