Łódź

Koniec przetargu na modernizację zajezdni Chocianowice i… nieudolność łódzkiego magistratu

Wczoraj minął termin składania ofert w przetargu dotyczącym modernizacji zajezdni Chocianowice. Okazuje się jednak, że Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi ma problem nie tylko z liczeniem na kalkulatorze ale również problem z liczeniem zamiarów podług sił.

Powyższy problem w przestrzeni medialnej poruszyli członkowie Ruchu Narodowego, którzy zauważają, że pierwotnie budżet przeznaczony na tę inwestycję miał nie przekroczyć 44, 2 mln złotych, a najniższa oferta jednej z firm wynosi 119,3 mln złotych brutto. Jak to się stało, że Zarząd Inwestycji pomylił się aż o bez mała…. 75 mln? Jak do tego doszło? Na to pytanie działacze wymownie odpowiadają: „Nie wiemy”. Ich zdaniem Panią Prezydent Hannę Zdanowską stać tylko na trwonienie pieniędzy mieszkańców na nieudane spoty w mediach społecznościowych, których przaśny i czerstwy humor może wywołać tylko uśmiech politowania.

Zajezdnia

Co do samej zajezdni Chocianowice, to przebudowy wymagają torowiska, sieć trakcyjna, układ zasilania wraz ze stacją transformatorową, remont budynków, budowę nowego układu drogowego i oświetlenia. Potrzebne jest także urządzenie stanowisk do sprzątania i mycia wagonów oraz budowa nowej, dwutorowej części hali do obsługi nowych tramwajów niskopodłogowych. Układ torowy powinien zostać zmieniony tak, by umożliwić manewrowanie wagonami bez konieczności wyjeżdżania nimi na ul. Pabianicką.

Łódź: Bardzo droga przebudowa zajezdni Chocianowice
fot. Zbigniew Papierski / MPK Łódź

Źródło:

https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/lodz-bardzo-droga-przebudowa-zajezdni-chocianowice-68101.html

https://www.facebook.com/RNOLODZ/posts/252343773264445

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers