Województwo

Krzysztof Bosak odwiedził Łęczycę

Kilkadziesiąt osób przyszło w czwartek do łęczyckiego Domu Kultury na spotkanie z Krzysztofem Bosakiem, wiceprezesem Ruchu Narodowego, byłym posłem i byłym prezesem Młodzieży Wszechpolskiej, który zastępował na tym spotkaniu prezesa RN Roberta Winnickiego (który nie z przyczyn niezależnych od niego nie mógł przyjechać do Łęczycy). Spotkanie miało charakter dyskusji, w której omawiano obecną sytuację Polski. Organizatorem były łęczyckie struktury Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej.

Gość zachęcał zebranych do pogłębiania formacji intelektualnej, co – jak podkreślał – zawsze było fundamentem działalności narodowej, czego dowodem są liczne publikacje autorów związanych ze środowiskiem narodowym.

W dyskusji poruszono m.in. temat wypowiedzi szefa FBI, który przypisał Polsce udział w Holocauście. – Byliśmy z Marianem Kowalskim dwa dni temu pod ambasadą amerykańską, Marian Kowalski wzywał, po raz kolejny zresztą, amerykańskich dyplomatów do tego, aby przekazali, że oczekujemy konkretnych przeprosin, a nie tłumaczeń o niefortunnych słowach i wezwaliśmy też MSZ, że jeśli przeprosin nie będzie to należy rozważyć wydalenie z Polski rezydentki FBI – odpowiadał Bosak.

Padło też pytanie o organizację tegorocznego Marszu Niepodległości, w którego organizację Bosak jest zaangażowany jako członek Stowarzyszenia Marsz Niepodległości – Nie brakuje różnych wariatów z różnych stron, czy to z naszej, czy z lewicy czy z samej policji, którzy myślą, że będąc w Warszawie w takim skupisku ludzi, wszystko mogą. (…) Alternatywa jest prosta: albo bierzemy pod uwagę wszelkie ewentualności, ryzyko i robimy albo nie robimy w ogóle. Uważam, że taki Marsz należy zrobić – zakończył.

W dyskusji poruszano też kwestie ewentualnych nieprawidłowości wyborczych i przeciwdziałania im oraz wizji polskiej polityki wschodniej. Na koniec spotkania zebrani wręczyli Krzysztofowi Bosakowi prezent upamiętniający jego wizytę w Łęczycy.

11026194_446465048866703_1374148851570214942_n

MK

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company