Publicystyka

Krzysztof Kubacki: Jaki mamy wybór? Czyli krótko o nadchodzących wyborach Prezydenckich

Uwielbiam politykę zagraniczną, nie powiem, że obserwowanie gry pomiędzy państwami jest fascynujące. Zawsze żałowałem, że jesteśmy chorągiewką i jedynie marnym pionkiem na planszy, ale bierze się to jednak z wyboru rządzących naszym krajem. A my wybraliśmy na chwilę obecną bezpieczną opcję – ukryć się pod parasolem USA lub w cieniu Niemiec i za instytucją Unii Europejskiej.

Proporzec Prezydenta RP.

Przywiązaliśmy się do jednej opcji, przez co jesteśmy na arenie międzynarodowej odkryci i bardzo przewidywalni. Wszyscy wiedzą jak zareagujemy, duży wpływ na nasz kraj nawet na wewnętrzną politykę ma ambasada USA. Co jest absolutnym wstydem dla niepodległego w teorii 38 milionowego kraju, z wielomilionową polonią za swoimi granicami czy Polakami mieszkającymi na dawnych kresach wschodnich.

Na co warto zwrócić uwagę w nadchodzących wyborach?

Co proponuje nam kandydat na uleczenie obecnej sytuacji. Chcę widzieć kandydata, który będzie chciał robić interesy nie tylko z USA i UE, będę chciał widzieć Prezydenta, który układa się z Rosją i Chinami, który nie psuje kontaktów np. z Iranem w imię swoich sojuszniczych zależności z mocarstwem zza oceanu, Prezydenta, który powie głośne nie ściąganiu tutaj obcych żołnierzy, a za to skupi się na naszej, polskiej armii.
Poza tym chcę widzieć Prezydenta, który nie tylko od święta pamięta o Polakach mieszkających za granicą, chciałbym również, żeby Prezydent upolityczniał mieszkających za granicami kraju Polaków i dzięki nim również ugrywał co nieco na arenie międzynarodowej. Tzw. lobby narodowe w przypadku dużej ilości naszych za granicami kraju to także świetny pomysł.Chciałbym Prezydenta, który nie ufał by żadnym sojuszom, a w imię dobra Polski poszedł nawet na układ z samym przysłowiowym diabłem, żeby uzyskać dla Polski wszystko co najlepsze. Żeby rozumiał i czytał polityke zagraniczną, a nie był jej tylko biernym obserwatorem.

Takiego Prezydenta Wam i sobie życzę. I dlatego też obserwuje prawybory w Konfederacji z dużym zaciekawieniem.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company