Łódź

Kto zarabia na „koronie” w Łodzi? – maseczki z automatu po 2 zł !?

Od połowy marca cała Polska a w tym nasze miasto boryka się z kwarantanną związaną z epidemią COV-19. Niesie ona nie tylko wymierne straty duchowe czy inne niedogodności, ale także i to chyba w najszerszym stopniu konsekwencje ekonomiczne. Wiele łódzkich firm boryka się obecnie z problemami finansowymi, ich byt stanął pod znakiem zapytania. Aby temu zaradzić „miasto” wprowadza ulgi dla przedsiębiorców=najemców lokali miejskich. Niestety w tym samym czasie  chce podnieść o 40% stawki za wodę (!).

Przy okazji tych zwolnień okazało się że UMŁ wynajął prywatnej firmie plac przy Hali Expo za 1 zł. Firma ta komercyjnie miała za 580 zł wykonywać badania.

Również przy okazji walki z epidemią UMŁ zamówił ambulans, którego załoga miała przeprowadzać testy… wynajął go za 100 tys. na dwa tygodnie. Jak donosiły media jest to chyba jeden z najdroższych jednorazowych kosztów w Polsce. Wynajem podobnej usługi w Katowicach w przeliczeniu na jedno badanie był dwukrotnie tańszy. Obiekcje rodzi zarówno kwota jak i sposób wyłonienia firmy dostarczającej usługę.

Kolejną aferą, która powinna wstrząsnąć opinię publiczną jest powołanie stowarzyszenia #KochamŁódź. To stowarzyszenie, którego prezesem został Paweł Bliźniuk, p.o dyrektora departamentu obsługi i administracji UMŁ, w komisji rewizyjnej zasiada m.in. Adam Wieczorek.

Czyżby skok na miejską kasę w postaci grantów, sponsorowanych programów? Pani Prezydent zapewnia że „Nie jest członkinią tego stowarzyszenia i wierzę, że każdy z łodzian wie, że stowarzyszenie nie dostanie ani złotówki miejskich pieniędzy”.

Po akcji rozdawania maseczek przez Radnych Miejskich „magistrat” planuje ustawienie w Łodzi „maseczkomatów”. Maseczki miały być dostępne w możliwie najniższej cenie około 2 zł, a automaty ustawione na krańcówkach i przy głównych przystankach przesiadkowych. Obecnie mówi się o ul. Piotrkowskiej i lokalizacjach przy punktach gastronomicznych. Znów rodzą się pytania w jakim trybie zostanie wybrany operator, ile miasto – czyli my mieszkańcy, dopłacimy do maseczek dostępnych w automatach, jaką kwotę otrzyma firma za ich ustawienie i wynajem, na jaki okres… Jako Ruch Narodowy – koło Łódź zadamy to pytanie oficjalnie. Zaproponujemy PHZ również inne rozwiązania „maseczkowego problemu”.

Kto zarobi, kto straci… czas pokaże.

Dariusz Ziemba

Źródła:

https://www.eska.pl/lodz/maseczkomaty-wkrotce-trafia-do-lodzi-aa-UMuS-HX2R-5ee1.html

https://dzienniklodzki.pl/hanna-zdanowska-o-stowarzyszeniu-kocham-lodz-ostre-slowa-wiceprezydenta-lodzi-na-temat-dzialan-politykow-po/ar/c1-14927864

radiokolor.pl

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency