Województwo

”Kupuj Polskie” w województwie łódzkim

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej w całej Polsce organizowali dziś akcję „Kupuj Polskie”. Ma ona na celu promowanie patriotyzmu konsumenckiego, a co za tym idzie, kupna polskich produktów u polskich przedsiębiorców.

Inicjatywa „Kupuj Polskie” została również podjęta przez członków Młodzieży Wszechpolskiej w województwie łódzkim. Poprzez wywieszanie plakatów w sklepach polskich przedsiębiorców oraz rozdawanie ulotek przechodniom namawiali oni do wybierania spośród sklepowych towarów tych pochodzących od polskich producentów.

Inicjatorzy akcji zaznaczali również, iż nabywanie produktów o kodzie kreskowym zaczynającym się na „590” prowadzi do polepszenia się kondycji polskiej gospodarki. Wspieranie rodzimych przedsiębiorców wpływa na ilość zatrudnianych przez nich pracowników, a to przekłada się na stopę bezrobocia. Jednocześnie polskie firmy odprowadzają w naszym kraju podatek, co bezpośrednio wpływa na kondycję finansową kraju. Z tych powodów działacze Młodzieży Wszechpolskiej zaznaczają istotę wyboru produktów podczas przedświątecznych zakupów.

Poniżej prezentujemy relację z poszczególnych miast województwa łódzkiego:

ŁódźŁódź 2

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej z Łodzi zorganizowali konferencję prasową na placu przy wejściu do Manufaktury, na której poinformowali media o przesłaniu akcji. Wcześniej w sklepach na terenie miasta rozwiesili plakaty informujące o akcji. W czasie trwania konferencji działacze rozdawali również ulotki przechodnią zmierzającym do centrum handlowego na zakupy.

łódź 3

Konstantynów Łódzkikonstantynów

W Konstantynowie Łódzkim, w dniu przedświątecznej gorączki zakupów na ulicach pojawili się działacze Młodzieży Wszechpolskiej oraz kibice Widzewa. Od południa rozdawali ulotki przechodnią oraz wcześniejszego dnia rozwieszali plakaty w sklepach, za zgodą właścicieli. Wielu przedsiębiorców reagowało bardzo pozytywne. Szczególnie miło było usłyszeć szczere słowa uznania za inicjatywę od starszych osób.

 

Radomsko

Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej z Radomska przeprowadzili akcję, która miała na celu zachęcić Polaków do wybierania polskich produktów z półek w marketach lub kupowanie w polskich sklepikach osiedlowych. Działacze z Radomska rozdawali w tym celu ulotki przechodniom i wręczali plakaty właścicielom sklepów. Spotykało się to z uśmiechem, dobrym słowem i podziękowaniem od sklepikarzy oraz przechodniów. Byli oni zadowoleni, iż ktoś promuje rodzimych przedsiębiorców.Radomsko

Zduńska Wola

W kilkunastu punktach w Zduńskiej Woli pojawiły się plakaty i ulotki promujące akcję”Kupuj Polskie”. Członkowie zduńskowolskiej Młodzieży Wszechpolskiej ulotki rozdawali przed marketem Carrefour. – Przeciętny klient często niestety nie dostrzega związku między tym co kupuje, swoją sytuacją materialną, a kondycją gospodarki w całym kraju, dlatego podejmowanie codziennie małych decyzji konsumenckich posiada wielkie znaczenie gospodarcze – mówi wiceprezes MW w Zduńskiej Woli Aleksander Gutowski.

Zduńska Wola

Aleksandrów Łódzki

Również w Aleksandrowie Łódzkim została przeprowadzona akcja w ramach patriotyzmu konsumenckiego. Przypomnienie o tak ważnym aspekcie polskiej gospodarki spotkało się w dużą uciechą wśród lokalnych sklepikarzy. Nasi działacze zostali obdarzeni dobrym słowem oraz niejednym szczerym uśmiechem. Plakaty wraz z ulotkami zagościły w wielu gablotach.

Aleksandrów

Zgierz

Pod jednym ze zgierskich marketów przy ul. Gałczyńskiego narodowcy rozdawali robiącym świąteczne zakupy zgierzanom ulotki zachęcające do kupowania wyprodukowanych w Polsce produktów. W małych sklepach pojawiły się też plakaty zachęcające do wspierania lokalnej przedsiębiorczości.

Zgierz

 

 Piotrków Trybunalski

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej z Piotrkowa Trybunalskiego również przeprowadzili akcję, która miała na celu zachęcić Polaków do kupowania polskiej żywności. W ramach inicjatywy rozdawali ulotki przed głównym wejściem jednego z marketów. Wiele osób z aprobatą odebrało ich postulaty i zachęcało do dalszej pracy. W międzyczasie Oskar Morawski na konferencji prasowej opowiedział mediom o celu organizowanej akcji. Następnie narodowcy odwiedzili lokalnych sklepikarzy, gdzie zostawili plakaty promujące akcję.

Piotrków Trybunalski

Łowicz

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej w Łowiczu odwiedzili wczoraj lokalne większe i mniejsze przedsiębiorstwa, by zapoznać właścicieli z inicjatywą. W zdecydowanej większości spotkali się z pozytywnym odbiorem. Plakaty „Płacę podatki w Polsce, sprzedaję polskie produkty” można dziś zobaczyć na witrynach sklepowych, m.in. na Nowym Rynku i ul. Zduńskiej. Także na ulicach miasta przechodniom wręczane były ulotki promujące akcję.

Łowicz

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers