Events

Kuźniar o nienarodzonych dzieciach z wadami letalnymi: karykatury człowieka

Jarosław Kuźniar umieścił na Twitterze wpis skierowany do rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości, w którym nienarodzone dzieci z wadami letalnymi określił mianem karykatur człowieka. Wywołał on oburzenie wielu osób.

Rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Agnieszka Borowska, która sama straciła dziecko, w rozmowie z TVN24 poruszała kwestię pomocy hospicjów. W jej ocenie, gdy dziecko ma wadę letalną, obowiązkiem lekarzy powinno być skierowanie rodziny do specjalistycznej placówki. W sieci zaczęło jednak krążyć wyrwane z kontekstu zdanie o tym, że za niedługo matkom w trudnej ciąży będzie przysługiwał „osobny pokój” i „możliwość wypłakania się”. Właśnie odnośnie tej sprawy zareagował były dziennikarz TVN, Jarosław Kuźniar.

We wpisie opublikowanym 3 lutego bieżącego roku Kuźniar zadał pytanie skierowane do rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości, nawiązując do ostatnich wydarzeń związanych z ochroną życia nienarodzonego. Szanowna rzeczniczko @MS_GOV_PL te Narodowe Płakalnie dla matek, które zmusiliście do urodzenia karykatur człowieka będą w każdym województwie, mieście, gminie czy tylko przy resorcie sprawiedliwości? – zapytał reporter, oznaczając go na koniec hasztagiem #wyroknakobiety.

Skandaliczne określenie Kuźniara użyte względem ciężko chorych nienarodzonych dzieci spotkało się z oburzeniem. Nazywanie dzieci chorych karykaturami człowieka… Jak śmiesz coś takiego pisać? – napisała w odpowiedzi Zuzanna Trela z Ruchu Narodowego.


Do wpisu odniósł się także Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego. Na miano „karykatury człowieka” zasługuje nie niemowlę z niedoskonałym ciałem, ale -to nie uwaga do Pana ale uwaga ogólna- raczej dorosły, który nie rozwinął w sobie władz, które uważamy za specyficznie ludzkie, takich jak rozum, wola i sumienie – napisał jeden z liderów Konfederacji.


Wpis Krzysztofa Bosaka skomentowany został przez Marka Miśko. I napisał to dokładnie w rocznicę tego wydarzenia – zauważył Miśko, załączając zrzut ekranu pokazującego fragment artykułu poświęconego rocznicy rozpoczęcia przez Niemców mordowania pacjentów szpitala psychiatrycznego w Gostyninie. Niepełnosprawne dzieci na fotografii wykonanej dla SS. Tacy ludzie byli mordowani w ramach akcji T4 – brzmi opis zdjęcia ilustracyjnego artykułu.Narodowalodz.pl / Narodowcy.net

Social Media Widget Powered by Acurax Web Development Company