Łódź

LGBT Film Festival w Łodzi przerwany – działacze spod tęczowej flagi oburzeni

Od 6 maja w Łódzkim Domu Kultury trwał 10. LGBT Film Festival. Szczęśliwie został on przerwany, czym oburzeni są ww. działacze.

Całe rzesze fanów filmów gejowskich i lesbijskich nie mają wątpliwości, że sprawa jest polityczna, ponieważ ŁDK podlega pod samorząd województwa łódzkiego, którym rządzi (rzekomo) konserwatywny PiS.

Tymczasem okazuje się, że filmy były wyświetlane w sali dzierżawionej przez prywatnego przedsiębiorcę od Łódzkiego Domu Kultury, który zapewnia, że przerwanie festiwalu było jego prywatną decyzją.

Obecnie Fabryka Równości szuka zastępczej sali kinowej do prezentacji gorszących filmów. Nasuwa się pytanie, czemu łódzkie środowisko LGBT mające własne zaplecze kin i klubów koniecznie musi pokazywać swoje propagandowe filmy w placówce, którą utrzymują łodzianie ze swoich podatków?

Dodamy, że jeden z uczestników dyskusji toczącej się pod postem dotyczącym tego tematu na profilu łódzkiego dziennika został zablokowany przez administratora strony za stwierdzenie, iż filmy te były prezentowane w placówce opłacanej z podatków łodzian został przez zablokowany:

JS

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company