Łódź

List do władz MPK ws. braku biało-czerwonych flag na pojazdach

List otwarty do władz MPK ws. braku biało-czerwonych chorągiewek na pojazdach w dniu 15 sierpnia

Szanowny Panie Prezesie!

            Jesteśmy zmuszeni wyrazić swoje oburzenie związane z potraktowaniem Święta Wojska Polskiego oraz Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny przez władze MPK. Głównym powodem naszej reakcji jest brak biało-czerwonych chorągiewek na autobusach oraz tramwajach komunikacji miejskiej.

            15 sierpnia jest dniem, w którym obchodzimy rocznicę jednego z największych zwycięstw Wojska Polskiego w ostatnich kilku stuleciach. To właśnie w tym dniu, w 1920 roku odbyła się bitwa pod Warszawą nazwana „cudem nad Wisłą”, kiedy to nasi dzielni przodkowie powstrzymali wojska bolszewickie od dalszego parcia na Zachód. Ta bitwa okazała się przełomowym momentem wojny polsko-bolszewickiej, ponieważ po niej wojska naszego najeźdźcy zaczęły się cofać, a nasi żołnierze systematycznie odzyskiwali wcześniej utracone terytorium.

            W tym szczególnym dniu obowiązkiem MPK jest umieszczenie symbolicznych flag narodowych na pojazdach komunikacji miejskiej. Przypominamy, że 1 maja (który także jest świętem państwowym), praktycznie całe miasto było „biało czerwone” i wszystkie tramwaje oraz autobusy udekorowane były również w barwy narodowe. Święto obchodzone 15 sierpnia jest dniem o wiele ważniejszym od pierwszomajowego. Fakt, że chorągiewki nie pojawiły się właśnie tego dnia jest zupełnie niezrozumiały.  Należy również przypomnieć, że wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe pamiętały o umieszczeniu flag na budynkach, którymi zarządzają.

            W związku z tym domagamy się wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, które dopuściły się takiego zaniedbania. Nazywamy to zaniedbaniem, ponieważ mamy nadzieję, że fakt nieumieszczenia flag narodowych w święto państwowe nie był celem zamierzonym, a jedynie zwykłym niedopatrzeniem. Mamy nadzieję, że zostaną wyciągnięte także wnioski i następne ważne święta i rocznice będę w Łodzi godnie uczczone.

Działacze Ruchu Narodowego-Łódzkie

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company