Zapowiedzi

Łódź: 14.06 Rajd rowerowy „łódzkim szlakiem zagłady”

Już 14 czerwca narodowcy z Ruchu Narodowego wraz z Młodzieżą Wszechpolską i wraz z innymi narodowcami z Łodzi (KiRD – AN), zapraszają na raj rowerowy „łódzkim szlakiem zagłady”.
Początek o godzinie 18 już w najbliższy piątek, uczestnicy zaczynają podróż pod „Muzeum Tradycji Niepodległościowej w Łodzi Oddział Martyrologii Radogoszcz” Wszytskich chętnych serdecznie zaparszamy.


1940 – Do obozu koncentracyjnego Auschwitz dotarł z Tarnowa pierwszy masowy transport 728 mężczyzn, w większości polskich więźniów politycznych.

Z racji chęci upamiętnienia tego wydarzenia i uczczenia pamięci ofiar niemieckich obozów na terenie okupowanej Polski 8 czerwca 2006 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady !!!

Część Patriotów wybiera się tego dnia do Auschwitz by oddać hołd ofiarom totalitarnego systemu.

Tych łodzian i mieszkańców okoilc Łodzi, którzy chcieliby pochylić się nad losem pomordowanych w niemieckich obozach w trakcie II WŚ zapraszamy na rajd rowerowy „łódzkim szlakiem zagłady”.

Zaczynamy na Radogoszczu przed „Fabryką” – męskim „Rozszerzonym Więzieniem Policyjnym” (niem. Erweitertes Polizeigefängnis, Radegast), utworzonym 1 lipca 1940 roku. Przejedziemy do ulicy Wspólnej i Żurawia, tereny dawnego getta i miejsce zamieszkania Stanisławy Leszczyńskiej, „położnej z Auschwitz”. Następnie udamy się do Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny gdzie spoczywa.

Kolejnym przystankiem w naszej podróży będzie „Kuźnia Romów” przy ul.Wojska Polskiego 84, a następnie Pomnik Martyrologii Dzieci, tzw. Pęknięte Serce w Łodzi – odsłonięty 9 maja 1971 roku. Upamiętnia tragiczne losy dzieci polskich w okresie II wojny światowej, a szczególnie dzieci-więźniów pobliskiego obozu dla polskich dzieci i młodzieży przy ul. Przemysłowej w Łodzi. Pomnik znajduje się w parku im. Szarych Szeregów u zbiegu ulic Brackiej i Staszica.

Na zakończenie udamy się na „Stację Radegast”
We wszystkich wskazanych miejscach złożymy kwiaty bądź znicze.
Odmówimy krótka modlitwę i powiemy kilka słów o historii miejsca.

*każdy z uczestników jedzie na własną odpowiedzialność. Będziemy poruszać się również drogami miejskimi. Proszę o odpowiedni strój z elementami odblaskowymi.

Wydarzenie na fb:
https://www.facebook.com/events/1421799867945195/

Plugin for Social Media by Acurax Wordpress Design Studio