Łódź

Łódź : Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych zakłócony przez skrajną lewicę (galeria)

1 marca w Łodzi odbył się kolejny Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczynał swój bieg na Placu Wolności, gdzie blisko 150 osób uformowało kolumnę.
Tegoroczny marsz organizowały środowiska patriotyczne i narodowe – Klub im. Romana Dmowskiego, Ruch Narodowy, Obóz Narodowo – Radykalny i Prawica Rzeczpospolitej.


Po krótkiej konferencji prasowej uczestnicy wyruszyli w strone ulicy Wschodniej, gdzie czekała na nich blokada „Obywateli RP”. Skrajna lewica posiadała jeden duży transaprent o treści „Bury nie nasz bohater”, następnie położyli sie na ulicy, blokując przejscie. Mimo niskiej liczbności (7-8 osób), sprawiali dosyć duże problemy interwenujacej policji. Nie chcieli także na wyraźną prośbę policji wylegitymować się… (!).
Ciekawostką jest to, że częśc blokady, to ludzie, których widać na innych manifestacjach w kraju, tzw. etatowi „przeszkadzacze”. Wyróżniała sie słynna „Lodzia” pani o dosyć charakterystycznym szczupłym wyglądzie.Po krótkiej przerwie marsz ruszył w stronę Pomnika Ofiar Komunizmu, mijając manifestanci wzajemnie sie przekrzykiwali. Narodowcy krzyczeli „raz sierpem raz młotem w lewacką chołotę” oraz „skończyła się lewacka Łódź”. W odpowiedzi mogli usłyszeć „nacjonalizm to się leczy”.

Marsz już bez żadnych zakłóceń dotarł do celu, gdzie przemawiali przedstawicieli organizacji uczestniczących w marszu. Z ramienia ONR głos zabrał Adrian Kaczmarkiewicz, który zwracał uwagę, że cześć ludzi, którzy dotychczas wspierali podobne inicjatywy, posiadają teraz inne „piorytety”.


Kamil Mroczek z Ruchu Narodowego stwierdził, iż siła narodu, która leżała w naszych przodkach, jest teraz w naszych rękach, a będzie w naszych potomkach. Apelował, aby rozwijać sie intelektualnie, posiadać twardych kregosłup zasad i obowiązek wobec ojczyzny.
Kamil Klimczak z KiRD zaznaczył na koniec , że dołoży wszelkich starań, aby ludzie którzy dzisiaj łamali prawo blokując legalny marsz, ponieśli odpowiednie prawne konsekwencje.
W okolicach marszu podpisy zbierali wolntariusze kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka oraz… jeden starszy pan, który zbierał podpisy na urzędującego prezydenta.
Oprócz wymienionych organizacji w uroczystości wzieli udział działacze partii Korwin i …łódzki klub Gazety Polskiej.

Pełna galeria poniżej:

Plugin for Social Media by Acurax Wordpress Design Studio