Łódź

Łódź: Narodowcy w dwusetną rocznicę śmierci gen. Tadeusza Kościuszki

Z okazji dwusetnej rocznicy śmierci gen. Tadeusza Kościuszki oraz stulecia uchwalenia przez Radę Miejską w Łodzi decyzji o zbudowaniu pomnika mającego uhonorować bohatera narodowego, grupa działaczy z Ruchu Narodowego, Narodowego Świtu i NOP wybrała się oddać hołd Kościuszce.

Narodowcy włączyli się do akcji Urzędu Miasta Łodzi, składając bukiet kwiatów pod pomnikiem i oddając hołd bohaterowi. Akcja UMŁ nie była przypadkowa. Sądzimy, że miała na celu zatrzeć wpadkę z profanacją pomnika Tadeusza Kościuszki. Monumentowi założono gigantyczny fioletowy róg jednorożca i pelerynę, miało to „zachęcić” Łodzian, do włączania się do głosowania w Budżecie Obywatelskim.  Organizatorzy – Urząd Miasta Łodzi – nakłaniali zebranych, aby nie manifestowali swojej politycznej przynależności, ponieważ wszyscy oddajemy hołd jednemu, wielkiemu bohaterowi Wśród zgromadzonych znalazły się jednak hasła typu „Wolność. Równość. Braterstwo.” jak i hasło „Spacerowicze”.
Pełnomocnik partii Ruch Narodowy na województwo łódzkie Rafał Gierowski udzielił krótkiego wywiadu, w którym wyjaśnił sens odwiedzin nacjonalistów.

Agnieszka Jaworska

Od redakcji: Cieszymy sie, że znów włodarze naszego miasta naśladują narodowców. Liczymy (może trochę naiwnie), że słowa o patriotyzmie, nie były tylko pustymi frazesami, mający na celu przykrycie wyjątkowo tragicznej wpadki.

Relacja ŁWD od 06:37

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency