dsds

Łódź: Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W okresie Wszystkich Świętych działacze łódzkiej Młodzieży Wszechpolskiej, jak co roku, przeprowadzili zbiórkę pieniędzy „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych”. Narodowcy od soboty do poniedziałku kwestowali na cmentarzach na Dołach, Mani oraz Radogoszczu. Zebrane środki zasilą działania Fundacji im. Kazimierza Wielkiego, upowszechniającej historię, ideały i tradycję żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego i narodowego po II wojnie światowej.

Żołnierze podziemia antykomunistycznego zasługują na naszą pamięć. Prawda o ich wkładzie w Niepodległość Polski nie ma prawa być zamilczaną.piszą Wszechpolacy na swoim Fb.

Młodzież Wszechpolska zbierała w ostatnich dniach fundusze na renowację nagrobków i tablic żołnierzy niezłomnych oraz prowadzenie działań informujących o ich zasługach w walce z władzą komunistyczną. Do puszek wrzucali wszyscy – dzieci, rodzice i osoby starsze – w sumie zgromadziliśmy kilkaset złotych. Odbyliśmy szereg motywujących rozmów z ludźmi wdzięcznymi nam za pielęgnowanie pamięci o żołnierzach niezłomnych.

Młodzież Wszechpolska pamięta o polskich Bohaterach! – dodają.

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company