Łódź

Łódź: Ruch Narodowy żąda odwołania dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Prezes koła Łódź Ruchu Narodowego złożył w Urzędzie Miasta Łodzi pismo do Pani Prezydent Hanna Zdanowska z żądaniem dymisji Pani Agnieszki Kowalewskiej-Wójcik z funkcji dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Przyczyną są liczne opóźnienia w inwestycjach oraz fuszerki, jak chociażby przy niedawno oddanej częściowo do użytku alei Śmigłego-Rydza.
Narodowcy twierdzą, że Pani dyrektor straciła kontrolę oraz panowanie nad etapami robót, nad terminami zakończenia prac (…).
Krytyczne opinie na temat wielu remontóww, które odbywają się w naszym mieście, wyrażają także społecznicy skupieni w „LDZ Zmotoryzowani Łodzianie

Poniżej pełna treść pisma:

Do Pani Prezydent Łodzi

Hanny Zdanowskiej

Zwracamy się do Pani z żądaniem dymisji Pani Agnieszki Kowalewskiej-Wójcik ze stanowiska dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich. Naszym zdaniem ostatni czas pokazał, że Pani dyrektor nie radzi sobie z odpowiedzialnością jaka wiąże się z jej funkcją oraz nie posiada odpowiednich kwalifikacji do zajmowania tak wysokiego i ważnego, w kontekście rozwoju miasta, stanowiska.

Po pierwsze w dniu 25 października 2021 roku została wreszcie po kilku latach oraz wielomiesięcznych opóźnieniach oddana do użytku aleja Śmigłego Rydza. Problem w tym, że inwestycja została zakończona jedynie na papierze oraz dla mediów, ponieważ zgodnie z informacjami umieszczonymi na stronie Urzędu Miasta inwestycja tak naprawdę jeszcze trwa, będą cały czas prowadzone prace wykończeniowe oraz odbiory co realnie kolejny raz przedłuża czas trwania prac. Na chwilę obecną dalej nie są ukończone wszystkie chodniki, ruch samochodowy odcinkowo dalej jest ograniczony do dwóch pasów ruchu, a komunikacja miejska może zostanie wznowiona w przyszłym tygodniu. To pokazuje, że Pani dyrektor straciła kontrolę oraz panowanie nad etapami robót, nad terminami zakończenia prac, ponieważ droga (po kilkumiesięcznych opóźnieniach) miała być w pełni gotowa 22 października 2021 roku, a nie jest. Dodatkowo w wywiadzie na stronie uml.lodz.pl Pani Agnieszka Kowalewska-Wójcik sama zaznacza, że „To była nasza najtrudniejsza inwestycja”, co świadczy o tym, że remont 2 kilometrów drogi, w śledzie istniejącej, wraz z chodnikami i torowiskiem ewidentnie ją przerosło i nie poradziła sobie z nadzorowaniem takiej inwestycji. Co będzie jeśli do realizacji wejdą trudniejsze inwestycje lub budowy nowych dróg? Czy wtedy również mieszkańcy usłyszą, że było to najtrudniejsze wyzwanie w jej karierze?

Kolejnym argumentem nawołującym do dymisji Pani dyrektor jest wycofanie wniosku o wydanie decyzji środowiskowych dla inwestycji przedłużenia al. Włókniarzy do węzła na projektowanej drodze S14. Konsekwencją takiej decyzji będzie najprawdopodobniej brak możliwości zjazdu z zachodniej obwodnicy miasta w północnej części Łodzi, co odcina znaczną część mieszkańców od możliwości skorzystania z szybszego wyjazdu z miasta. Teraz osoby zamieszkujące osiedle Radogoszcz będą musiały albo przebijać się przez Zgierz do Autostrady A2 albo przez kawałek miasta do innego węzła drogi S14. Patrząc na sytuację z aleją Rydza Śmigłego, czy tutaj również wydłużenie alei Włókniarzy byłoby zbyt trudne i w obawie przez kolejną „najtrudniejszą inwestycją” Pani Dyrektor zawczasu wycofała wniosek?

Tak naprawdę jest to wierzchołek góry lodowej niedociągnięć Pani Dyrektor, ponieważ praktycznie każda inwestycja w naszym mieście niesie ze sobą opóźnienia i trudności, których „nie dało się przewidzieć wcześniej”. Mamy świadomość, że Pani Dyrektor nie odpowiada samodzielnie za inwestycje w mieście, ale pełniąc tak istotną funkcję w rozwijającym się mieście powinna lepiej panować nad sytuacją, chociażby przez lepszy dobór współpracowników. Dlatego właśnie domagamy się dymisji Pani Agnieszki Kowalewskiej-Wójcik ze stanowiska dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich i zastąpienie jej osobą o kwalifikacjach i kompetencjach umożliwiających udźwignięcie prowadzenia inwestycji w mieście Łodzi.

Z wyrazami szacunku

Bogusław Ciupka

Ruch Narodowy koło Łódź

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers