Łódź Województwo

Łódzcy narodowcy na „Marszu na Sejm”

28 czerwca w Warszawie odbył się „Marsz na Sejm” zorganizowany przez Ruch Narodowy. Demonstranci domagali się w związku z tzw. „aferą taśmową” dymisji rządu Donalda Tuska i przedterminowych wyborów. w marszu wzięło udział kilka tysięcy osób, w tym kilkunastoosobowa grupa narodowców z Łodzi, Zgierza i Łowicza.

Manifestacja rozpoczęła się o godzinie 12:00 na Placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta. Przemówienie wygłosił specjalny gość zgromadzenia – prof. Marek Chodakiewicz, wykładowca akademicki z USA. Przemawiali ponadto liderzy Ruchu Narodowego: Robert Winnicki, Artur Zawisza i Bartosz Jóźwiak.

RN-wwaMarsz przeszedł pod Sejm Traktem Królewskim. Zgromadzeni nieśli transparenty i flagi narodowe i wznosili okrzyki: „Aferzyści i złodzieje to są Tuska przyjaciele”, „Tusk, dupa, kamieni kupa” czy „Polska to my, a nie Donald i jego psy”.

Na scenie pod Sejmem nastąpiły kolejne przemówienia, zarówno liderów Ruchu Narodowego, jak i innych organizacji biorących udział w proteście – Solidarnych2010 i Oburzonych. Demonstrację chroniły kordony policji, a Sejm RP otoczony był metalowymi barierkami.

Liderzy RN na koniec manifestacji zapowiedzieli wystawienie kandydatów w wyborach uzupełniających do Senatu na początku września.

Kasztan

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency