Łódź

Łódzcy Wszechpolacy prostują Wyborczą

      Oświadczenie Okręgu Łódzkiego Młodzieży Wszechpolskiej ws. tekstu Michała Kwiatkowskiego Święto Trzech Króli w Łodzi. Obstawa ONR i „Śmierć wrogom ojczyzny” opublikowanego w 'Gazecie Wyborczej’ 06.01.2016

 

            W odniesieniu do wyżej wymienionego tekstu chcielibyśmy podkreślić, że słowa, o których mowa w artykule tj. 'To jest jakaś obca nacja, ta z widłami demokracja!’ nie były częścią scenki przygotowanej przez działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i nie zostały wypowiedziane przez żadnego z członków naszej organizacji ani w trakcie trwania orszaku, ani po jego zakończeniu. Przygotowana przez nas inscenizacja była jedynie formą urozmaicenia pochodu i namawiała do duchowego przeżycia Święta Trzech Króli. Nie możemy również przejść obojętnie wobec oszczerczego tonu, w jakim autor odnosi się do naszych kolegów, którzy brali udział w służbie porządkowej w ramach orszaku. O pomoc w zabezpieczeniu wydarzenia zostaliśmy, wraz z kolegami z ONR, poproszeni przez organizatorów i wywiązaliśmy się z tego zobowiązania, o czym świadczy spokojny przebieg pochodu.

Pragniemy także przypomnieć Panu 'dziennikarzowi’, że hasło 'Śmierć Wrogom Ojczyzny’ nosili na mundurach żołnierze 3. Wileńskiej Brygady AK, a współcześnie odwołuje się do niego Wojsko Polskie oraz Prezydent, który fotografował się nie tak dawno z żołnierzami JWK „Lubliniec”.

Bardzo żałujemy, że nie wybuchają Państwo takim oburzeniem np. na widok zdjęć Pana Adriana Zandberga (notabene publikującego niegdyś artykuły w 'Gazecie Wyborczej’) na tle flagi ZSRR. Reasumując, prosimy o sportowanie nieprawdziwych informacji, jakie zostały przedstawione w artykule zamieszczonym na państwa stronie internetowej.

Adam Małecki

Wiceprezes Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej

Prezes Okręgu Łódzkiego Młodzieży Wszechpolskiej

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1209667415716830.1073742016.160906857259563&type=3&__mref=message

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company