Łódź

Łódzka Manifa odwołana – brak organizatorów czy zainteresowania?

Co roku, około 8 marca, środowiska skupione wokół Krytyki Politycznej organizowały w Łodzi demonstrację feministek. Ich hasła były różne, choć najczęściej skupiały się na temacie aborcji. W tym roku Manify jednak nie będzie. Być może frekwencja zeszłorocznej demonstracji wpłynęła na taką decyzję, a być może zabrakło skutecznej organizacji. Niezależnie od przyczyn, dla wielu z pewnością jest to niespodziewany „prezent” z okazji Dnia Kobiet.

Organizatorzy nie podają powodów odwołania manifestacji. Zeszłoroczny marsz (na zdjęciu) zgromadził jeszcze mniej uczestniczek, niż w roku poprzednim. Kilkadziesiąt kobiet i mężczyzn szło ulicą Piotrkowską z okrzykiem „Rewolucja kobiet!”, nawiązując tym samym do Rewolucji 1905 roku, choć na transparentach znalazł się także inne postulaty, np. „Więcej praw dla głuchych”. Jak podaje Dziennik Łódzki, w tym roku mogło zabraknąć osoby, która podjęłaby się przygotowań łódzkiej manifestacji.

Manifa odbędzie się natomiast w Warszawie – w niedzielę, 6 marca, demonstracja przejdzie pod hasłem „Aborcja w obronie życia”.

Marta Niemczyk

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company