Łódź

Łódzki Marsz dla Życia i Rodziny

11 czerwca w piękną, upalną niedzielę, jak co roku ulicami miast w całej Polsce przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Ta coroczna inicjatywa środowisk katolickich, pro-life, konserwatywnych i narodowych już po raz kolejny odbyła się z aktywnym udziałem narodowców.

Tegoroczny marsz odbył się pod hasłem „Czas na rodzinę!” i rozpoczął się przy kościele Matki Boskiej Zwycięskiej przy ul. Łąkowej, skąd uczestnicy przeszli na Plac Archikatedralny, gdzie odprawiona została Msza Św., a po jej zakończeniu odbył się piknik rodzinny.

Podczas pikniku na zgromadzonych czekała moc atrakcji i zabaw dla całej rodziny. Przy stoiskach można było spotkać wolontariuszy Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Centrum Służby Rodzinie, przedstawicieli IPN i działaczy Młodzieży Wszechpolskiej. Aktywiści opowiadali zainteresowanym o swojej działalności, rozdawali patriotyczne gadżety, a dla dzieci przygotowane były kolorowanki. Gry i zabawy trwały do godzin popołudniowych. Niedzielne popołudnie wszyscy z pewnością zaliczą do udanych i jeszcze liczniej przyjdą na marsz w kolejnym roku.

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company