Publicystyka

Łódzki radny skarży się na polski „ultranacjonalizm” w niemieckim Die Welt

Niemiecki dziennik Die Welt opublikował reportaż, w którym trójka Polaków – śpiewaczka operowa o niemieckim nazwisku, prześladowana studentka-protestant i łódzki radny PO Bartosz Domaszewicz, uczestnicy manifestacji KOD-u – narzekają na wprowadzaną przez PiS dyktaturę, ucisk i straszne warunki nietolerancji, w jakich przyszło im żyć za nowych rządów.

Łódzki radny PO Bartosz Domaszewicz (34 l.) wypowiadał się w reportażu jako reprezentant… młodzieżówki Europejskiej Partii Ludowej. Według łódzkiego radnego nowa władza najbardziej zaciekle prześladuje rowerzystów, ekologów, wegetarian i homoseksualistów. Sam Domaszewicz, wbrew zagrożeniu ze strony rządu i niechęci szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego do rowerzystów zdołał otworzyć wypożyczalnię rowerów w Łodzi. Czyżby uruchamiane w wielu miastach Polski tzw. miejskie rowery były zakamuflowaną walką z PiSowską dyktaturą?

Radny Domaszewicz jest zdania, że polityka taka jest wynikiem strachu przed zachodem, a w samej polityce wewnętrznej panuje… „ultranacjonalizm” powodowany (zupełnie bezpodstawnie przecież) lękiem związanym z masowym napływem muzułmańskich imigrantów.

W ww. reportażu wypowiadali się tylko politycy PO i działacze KOD-u. Niemiecki dziennikarz nie zapytał o zdanie żadnego przedstawiciela z przeciwnej strony sporu. Cóż – jaki kraj, taka demokracja.

JS

1 KOMENTARZ

  1. brawo nowa wladza narazie uderzyli im po kieszeniach docelowo trafia tam gdzie ich miejsce czli za kratki

Komentarze są wyłączone.

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company