Łódź

Łódzki urząd marszałkowski daje pracę zwolnionym doradcom politycznym

Łódzki urząd marszałkowski znalazł sposób na wyciągnięcie z bezrobocia swoich ludzi, którzy stracili posady w ramach wprowadzenia w życie nowej ustawy likwidującej funkcję doradcy. Doradcy stają się teraz masowo urzędnikami.

W taki sposób pracę straciła i od razu odzyskała Jolanta Chełmińska, były wojewoda łódzki. Jest teraz specjalistą ds. współpracy regionalnej w wydziale sekretaryjno-administracyjnym w kancelarii Witolda Stępnia. Z kolei były doradca Stępnia Andrzej Siemaszko znalazł zatrudnienie jako specjalista ds. internacjonalizacji i biogospodarki, a Elżbieta Królikowska-Kińska (niegdyś posłanka PO) – pracuje dziś jako specjalista w Departamencie Polityki Regionalnej.

Ustawę o likwidacji gabinetów politycznych w samorządach znosząca stanowiska doradców i asystentów złożyli posłowie Kukiz’15. Miał to być sposób na pozyskanie oszczędności i rozwiązanie problemu partyjnej patologii. Przepisy jednak się nie sprawdzają, bo każda z wymienionych wyżej osób zarabia obecnie więcej niż jako doradcy.

JS

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company